Obsah

Psoriáza a ekzém u dětí: vhodné čisticí přípravky

Tipy pro šetrné čištění. Pokožka vašeho dítěte je podrážděná a svědí. Potřebuje šetrnou péči. Znamená to, že bychom se měli přestat denně mýt? Řiďte se našimi radami a myjte své dítě šetrně a efektivně každý den. Sprchování se také může stát příjemným okamžikem běžného života.

Ekzém a lupénka: výhody každodenního mytí

Ekzém a lupénka: výhody každodenního mytí

Kůže dítěte trpícího ekzémem nebo lupénkou je podrážděná a oslabená.

Mnoho rodičů si myslí, že je lepší mytí dětí s atopickou pokožkou odložit, ale hygiena je nezbytná, zejména v létě, kdy se na ní hromadí pot a prach.

Ekzém a lupénka: správný způsob mytí

Ekzém a lupénka: správný způsob mytí

Ekzém a lupénka: správný způsob mytí bez podráždění

Dá se umýt tak, abyste nepodráždili svou atopickou pokožku! Jen nezapomeňte používat ruce a vybrat vhodné produkty.

 

Na koupelnové doplňky zapomeňte

Pro mytí dětské pokožky bez rizika dalšího podráždění je nejlepší použít ruce. Vyhněte se používání žínek nebo mycích hub, protože mohou způsobit tření a narušit již tak citlivou pokožku. Tyto koupelnové doplňky navíc bývají zdrojem bakterií.

Žádné sušení třením ručníku

Po koupeli se vyhněte hrubému sušení ručníkem. Šetrné osušení těla přikládáním ručníku je nejlepší způsob, jak zabránit opětovné aktivaci pocitu svědění. To také pomáhá udržet na pokožce určité množství vlhkosti, což usnadňuje aplikaci emolienčního přípravku.

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Ekzémy a lupénka: správný šampon pro vlasovou pokožku

To, jak šetrně myjete dětem vlasy a vlasovou pokožku, je stejně důležité jako mytí zbytku těla, zejména proto, že se u dětí na vlasové pokožce často objevují ekzémy nebo lupénka. Pro časté používání zvolte šetrný dermatologický šampon. Za každou cenu se vyhněte parfémovaným přípravkům, protože mohou podráždit již tak suchou vlasovou pokožku vašeho dítěte.

Ekzém a lupénka: může se mé dítě koupat?

Ekzém a lupénka: může se mé dítě koupat?

Teplé, krátké sprchy jsou vhodnější. Nemusíte se však koupeli vyhýbat úplně. Pokud je voda spíše vlažná než horká, dítě nestráví ve vaně příliš dlouhou dobu (maximálně 10 minut) a nepoužíváte pěnivé a parfémované přípravky ani éterické oleje, může být koupel pro dítě vzácnou chvílí relaxace. Po dlouhém dni ve škole je to příjemný způsob, jak je uklidnit, protože děti s ekzémem nebo lupénkou často zažívají každodenní stres.

Ze stejného rozsahu

Naše řešení pro mytí dětí s ekzémem nebo lupénkou

Produkty péče o pleť Eau Thermale Avène určené k šetrnému čištění jemné dětské pokožky

XeraCalm A.D Ultra vyživující mycí kostka

XeraCalm A.D Ultra vyživující mycí ko...

Vyživuje - Zklidňuje - Čistí

Avène Termální voda ve spreji

Avène Termální voda ve spreji

Zklidňuje - Obnovuje kožní bariéru

Zpět na začátek