Obsah

Lupénka a ekzém: lázeňská léčba pro děti

Lázeňské procedury jsou určeny i pro děti.

K čemu slouží lázeňská léčba?

Pokud dítě trpí ekzémem nebo lupénkou, může být řešením lázeňská léčba. Výsledky jsou jasné. Termální voda Avène zklidňuje, působí proti podráždění a zmírňuje svědění. A to již od prvního ošetření! Skóre hodnotící závažnost zhoršení příznaků – jako jsou charakter postižených ploch, intenzita onemocnění, svědění a nespavost – zaznamenávají výrazné zlepšení. Kvalita života dítěte se radikálně změní: bude mít menší potřebu se škrábat a noci (pro vás oba) budou klidnější. A co je stejně důležité, dítě se nebude tolik bát, že se na něj někdo bude dívat, a bude se moci více zapojit do aktivit odpovídajících jeho věku. 

Ta změna je neuvěřitelná! A to jen vodou – ničím jiným než čistou vodou! Stěží tomu mohu uvěřit!

Youngmi, matka Yerama, 7 let, Soul, Korea

Jak lze lázeňské procedury přizpůsobit dětem?

Nebojte se. Naše lázně jsou vhodné pro děti. A lékaři v našich lázních jsou kategoričtí: procedury se doporučují i těm nejmenším dětem, a to již od 3 měsíců! A vaše dítě se neztratí, protože ho musí doprovázet rodinný příslušník. Je to příležitost ke společným zážitkům v délce 3 týdnů. 

Kromě klasické péče vám náš lékařský tým připraví program na míru včetně vzdělávacích seminářů, které vám i vašemu dítěti umožní lépe porozumět příslušnému onemocnění. 

Další výhoda: tentokrát pro vás! Účast na léčebných procedurách spolu s dítětem je skvělým způsobem, jak se vymanit z pocitu izolace. Budete se moci setkat s ostatními rodiči, probrat své pocity a problémy a podělit se o užitečné rady.

Jak léčba probíhá?

 

1. Klasická péče

Procedury zahrnují ošetření na bázi termální vody. Denní program zabaví vaše dítě na 1,5 hodiny. Skládá se z maximálně 4 termálních procedur (koupele pro děti, sprchy a lokální střiky na obličej, ruce nebo vlasovou pokožku...)

2. Zdravotní výchova

Vaše dítě je ve vztahu ke svému onemocnění klíčovým hráčem, takže mu musí dobře porozumět. Pravidelné lékařské prohlídky, poradenství a semináře pomohou vašemu dítěti získat nad tímto stavem kontrolu.

Další informace najdete na adrese avencenter.com

 

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Jaké výsledky mohu u dítěte očekávat?

Výsledky jsou přesvědčivé. V krátkodobém horizontu, během tří týdnů léčby, lze již pozorovat zmírnění příznaků a zlepšení hojení lézí. Z dlouhodobého hlediska příznivé účinky přetrvávají a prodlužují se i do následujících měsíců. Náš lékařský tým Avène prokázal, že kvalita života se u chronických dermatóz šest měsíců po léčbě výrazně zlepšuje.

Co dělat při návštěvě lázní s dítětem?

Na lázeňský pobyt s dítětem je třeba se připravit. 

Lázeňské procedury vám může předepsat lékař, pediatr nebo dermatolog. Vyplní žádost o úhradu, kterou je třeba zaslat vaší zdravotní pojišťovně.

Poté se můžete obrátit na lázně, které vás v první den léčby zkontaktují s lékařem v resortu, který vám poskytne lékařskou konzultaci. 

A nezapomeňte si rezervovat ubytování.

Zpět na začátek