POZNÁMKY ODBORNÍKA

Smíšená pleť

PODROBNĚ O SMÍŠENÉ PLETI

Popis: „Smíšená“ pleť je běžná a může být důvodem k dermatologické konzultaci, protože je obtížné o ni pečovat.

Vlastnosti naší kůže se mění v závislosti na konkrétních partiích: například kůže na očních víčkách, kůže na dlaních nebo v podpaží má zcela odlišnou anatomii a také jinak funguje. Pokud jde o obličej, i pleť na tvářích, čele a bradě se vyznačuje odlišnými vlastnostmi.

„Smíšená“ pleť je běžná a může být důvodem k dermatologické konzultaci, protože je obtížné o ni pečovat.

Smíšená pleť není samostatným typem pleti, protože může být suchá i mastná (hyperseboroická). Vyznačuje se mastnou T-zónou (čelo, nos a brada) a normální až suchou (nebo dokonce šupinatou) pletí na zbytku obličeje.

av_carnets-expert_peau-grasse-vs-peau-mixte_1x1

 

Proč smíšená pleť a ne suchá?

Svůj typ pleti nemůžeme změnit, ale abychom vyvážili určitou nerovnováhu, musíme používat vhodné přípravky péče o pleť.

Typ naší pleti se však může měnit, například po padesátce běžně dochází k přechodu od smíšené k suché pleti.

Musíme tedy upřednostnit boj proti kožnímu mazu?

Přítomnost hyperseboroických nebo dokonce aknózních oblstí není v žádném případě pádným důvodem k tomu, abyste svou péči o pleť přizpůsobovali mastné pleti. Ve skutečnosti je třeba vzít v úvahu konkrétní reaktivitu pleti, která způsobuje suchost v určitých částech obličeje se smíšenou pletí.

Aplikace kosmetického přípravku určeného pro mastnou pleť na těchto suchých částech (nebo naopak aplikace přípravku určeného pro suchou pleť na mastné části) je často špatně snášena a může způsobit výrazně nepříjemné pocity.

 

av_carnets-experts_peau-mixte_zone-t-brillante_1x1
av_carnets-experts_peau-mixte_application-soin-visage_1x1

Jak pečovat o smíšenou pleť? 

Doporučujeme používat produkty určené speciálně pro smíšenou pleť: 

  • Zónu T ošetřujte stejně jako mastnou pleť. Cílem je omezit lesklý a mastný vzhled a zmatňujícím účinkem efektivně bojovat proti nadměrné tvorbě kožního mazu. 
  • Části obličeje, které jsou napnuté, hydratujte a zklidňujte. 
  • Nikdy byste neměli používat nešetrné čisticí přípravky, které jsou pro suché části obličeje příliš agresivní a stimulují tvorbu kožního mazu na mastnějších místech.

Náš odborník odpovídá na vaše otázky

Lepší život se smíšenou pletí

Pro zmatnění těchto partií je ideální sypký pudr, který lze v případě potřeby nanášet i během dne. Před nanesením make-upu můžete také použít zmatňující krém nebo pleťovou vodu, abyste snížili lesk těchto partií na celý den.

Především je třeba mít na paměti, že určit, zda se jedná o akné a jaká léčba je nutná, lze pouze na základě konzultace s dermatologem.
V případě smíšené pleti by se měly přípravky pro pleť se sklonem k akné (včetně lékařsky předepsané léčby) používat pouze na středovou část obličeje. Pro zlepšení snášenlivosti a podporu rovnováhy se doporučuje používat dermokosmetické přípravky, které obnovují komfort pokožky.

Lidé, kteří trpí akné, chtějí své léze zakrýt. Nové produkty nyní umožňují tyto léze účinně zakrýt nemastnými a neokluzivními přípravky. V případě smíšené pleti je vhodné kombinovat vhodný make-up s vysoce hydratačním krémem, aby se pleť nevysušovala.

Lidé si často spojují ochranu před sluncem s hutnými texturami, které nejsou vhodné pro hyperseboroické partie obličeje a smíšenou pleť, protože v horkém počasí se zvyšuje sekrece kožního mazu. V současnosti už se používají jiné textury sluneční ochrany, které jsou přizpůsobeny různým typům pleti. Nyní lze snadno najít produkty, které jsou účinné a vhodné zejména pro daný typ pleti.

Naše produkty pro smíšenou pleť

Naše produkty pro smíšenou pleť

Bližší informace
Zpět na začátek