Péče o pleť při akné

Péče o pleť při akné

Mastnou, lesklou pleť, pupínky a černé tečky, akné je třeba brát vždy vážně. Pleť se sklonem k akné vyžaduje speciální péči.

Filtrování výrobků
Filtrování výrobků

11 výsledky "Péče o pleť při akné"

VAŠE PLEŤ
VAŠE PLEŤ

Víte, že se akné může objevit i během těhotenství?

BLIŽŠÍ INFORMACE
BLIŽŠÍ INFORMACE

Příčiny aknózní pleti

Napříčinách akné se vědci stále neshodli, ale jedno je jisté: jde o hormonální a zánětlivé onemocnění.  

Hormonální změny, jako jsou puberta, menstruace, těhotenství a menopauza, mohou zvýšit produkci kožního mazu a kožních buněk (korneocytů). Tyto jevy se nazývají hyperseborea a hyperkeratóza.

Hromadění kožních buněk ve stěnách pilosebaceózních folikulů ucpává mazové žlázy umístěné u kořene chloupků, což brání správnému toku kožního mazu, póry se rozšiřují a objevují se retenční léze, tj. černé a bílé tečky.

Mazové žlázy jsou přeplněné kožním mazem, což způsobuje zánět na povrchu kůže. Tento zanícený prostor je ideálním prostředím pro množení bakterií, zejména Cutibacterium acnes. Ty rozkládají kožní maz a uvolňují zánětlivé mediátory, které zvyšují a rozšiřují zánět do okolní tkáně.

Akné způsobují nebo zhoršují akné i jiné faktory, a to tím, že ucpávají póry nebo zvyšují aktivitu mazových žláz:

 • Stres způsobuje hormon kortizol, který ovlivňuje chování mazových žláz.
 • Přípravky a činnosti, které příliš stimulují produkci kožního mazu.
 • Póry také ucpává příliš mastná a nekomedogenní kosmetika a make-up.
 • Genetická predispozice.
 • Kouření.
 • Některé léky.

Jak se pozná hormonální akné?

Hormonální akné u dospělých je způsobeno hormonální změnou, která stimuluje mazové žlázy zodpovědné za výskyt pupínků v dolní části obličeje. Od adolescentního akné se liší umístěním lézí ve tvaru písmene U kolem brady a na krku.

Naopak pubertální akné se vyskytuje po celém obličeji, zejména v T-zóně, ale také na krku, hrudníku, ramenou a horní části zad.

Aknózní pleť dospělých se může vyvinout v zánětlivá místa, která mohou zanechat jizvy. U pleti s malým množstvím kožního mazu se vysušují a nevhodnými přípravky se snadno podráždí.

Vodítkem je také načasování příznaků: pokud se pupínky objevují jednou za měsíc ve stejnou dobu jako menstruace, jedná se pravděpodobně o hormonální akné. Všimněte si, že skvrny se obvykle znovu objevují na stejných místech, kde byly póry rozšířeny u předchozích pupínků.

Jak se zbavit akné?

Chcete-li omezit výskyt pupínků, seznamte se s pravidelnou péčí o pleť s akné a dodržujte ji. Klíčem k úspěchu bude vytrvalost.

Dvakrát denně si čistěte obličej čisticím přípravkem speciálně určeným pro mastnou a aknózní pleť. Ráno a/nebo večer Cleanance čisticí gel čistí pleť, redukuje přebytečný kožní maz a zmatňuje pleť, takže se méně leskne. je ideální pro odstranění očního a obličejového make-upu, odstranění nečistot a zároveň redukci přebytečného kožního mazu a lesku.

Poté naneste přípravek vhodný pro nedokonalosti vaší pleti – nekomedogenní zmatňující hydratační krém v případě lesku, přípravek proti nedokonalostem v případě černých teček a pupínků nebo vyhlazující přípravek v případě posledních stop po akné, a to vždy přípravek vhodný pro potřeby vaší pleti a vašeho věku.

Řada Cleanance byla speciálně navržena pro péči o mastnou pleť dospělých žen se sklonem k akné. Obsahuje mimo jiné tyto produkty:

 • , která odstraňuje skvrnky a černé tečky, sjednocuje tón pleti a hydratuje ji.
 • , která bojuje proti pupínkům a omezuje jejich opakovaný výskyt od 7 dnů.
 • Kombinujte je s , kterou aplikujte jednou až dvakrát týdně na celý obličej, abyste pleti dopřáli peeling a vyčistili ji.

Naše laboratoře také vyvinuly produkty péče o pleť se sklonem k akné, která je vysušená a podrážděná předepsanou léčbou akné. Obnovují komfort pleti, zklidňují podráždění a snižují zarudnutí obličeje. Pokud vám dermatolog předepsal tyto typy léků, můžete se spolehnout na tyto produkty:

 • na čištění obličeje.
 • pro jeho hydratační vlastnosti.

V případě pobytu na slunci se nezapomeňte chránit vhodným, snadno aplikovatelným, nemastným přípravkem, který reguluje tvorbu kožního mazu, jako je například Cleanance opalovací krém na obličej při akné SPF 50+.

A nakonec se nezapomeňte seznámit s našimi tipy na líčení pro pleť se sklonem k akné.

Jak dlouho akné trvá?

U dospívajících trvá akné v průměru tři až čtyři roky a mizí ve věku 18 až 20 let. Pokud se neléčí, může toto období trvat déle.

Může se také znovu objevit v dospělosti při hormonálních poruchách, které se vyskytují hlavně u žen (těhotenství, menstruace, menopauza).

Zpět na začátek