POZNÁMKY ODBORNÍKA

Nedokonalosti pleti

PODROBNĚ O NEDOKONALOSTECH PLETI

Vhodnou korekční péčí můžeme nedokonalosti pleti jako jizvy, skvrny, mateřská znaménka a mdlou pleť upravit nebo zamaskovat.

Různé nedokonalosti pleti

Existuje mnoho různých nedokonalostí pleti a jejich různých aspektů. Některé jsou vrozené, například mateřská znaménka. Ta mohou být světlá, depigmentovaná, pigmentovaná nebo červená (angiomy).
Jiné jsou způsobeny kožním onemocněním:

 • bílé skvrny vitiligo (lokální depigmentace) jsou neškodné, ale nevzhledné a jsou viditelné hlavně na tmavé pokožce.
 • Tmavé skvrny jsou důsledkem nadměrného vystavování se slunečnímu záření. Vyskytují se častěji během těhotenství, proto se jim říká „těhotenská maska“. Ale vyskytují se i mimo těhotenství u žen a někdy i u mužů.
 • Některé problémy s pokožkou na obličeji (kuperóza, růžovka atd.) se mohou konkrétním ošetřením zlepšit, nikdy ale zcela nezmizí.
 • Zvláštní zmínku si zaslouží běžné akné. Stopy po akné mohou na pokožce přetrvat dlouhou dobu, zejména pokud jsou velké, hluboké nebo pokud se pupínky intenzivně vymačkávaly.

Po každé kosmetické nebo plastické operaci na obličeji může následovat „obtížné“ období, během něhož není hojení ještě dokončeno. I tyto dočasné nedokonalosti si zaslouží pečlivou pozornost.

Některé závažnější kožní poruchy (ichtyóza, těžké popáleniny atd.) mohou vyžadovat korekční make-up.

av_carnets-experts_imperfections-teint_dermatologue_1x1

Klíčové prvky prevence

Dermatologové velmi pečlivě dbají na to, abyste ve všech těchto situacích mohli využívat nejlepší péči, a to jak preventivní, tak léčebnou. Protože pravidlo „prevence je vždy lepší než léčba“ platí zejména pro nedokonalosti na obličeji.
Klíčovými prvky prevence jsou:

 • Především včasná a účinná léčba zánětlivé dermatitidy,
 • a kvalitní ochrana před sluncem. Většinu pigmentových skvrn způsobuje nebo zhoršuje slunce. Pečlivá ochrana před sluncem je dobrou pojistkou proti vzniku tmavých skvrn. Vybírejte produkty s vysokým ochranným faktorem, širokým spektrem ochrany a galenickým složením, které poskytuje dobrou přilnavost k pokožce, takže dlouho vydrží.
 • Vyhněte se zraněním.

Není to vždy snadné, ale je vhodné si stav pleti nevhodnými zásahy nezhoršovat.
Ať už máte ve zvyku se škrábat nebo jinak narušovat kůži, jakmile se vaše nehty přiblíží ke kůži, hrozí velké riziko, že na ní vytvoří trvalé stopy.

 

Pozor na jizvy!

Pokud je třeba ránu sešít nebo odstranit lézi, musí být oprava provedena podle zásad dermatologické chirurgie, aby jizva, které se často nelze vyhnout, byla co nejméně nápadná. Přes všechna tato opatření se může stát, že některým nedokonalostem nedokážeme zabránit a že je nedokážeme účinně řešit žádným z prostředků, které máme v současné době k dispozici.
Zejména v těchto případech je skvělým alternativním řešením korektivní make-up.

av_carnets-experts_imperfections-teint_cicatrice-visage_1x1 473*473

Dermokosmetické ošetření

Produkty s výbornou snášenlivostí: používání produktů péče o pleť s vysokou snášenlivostí umožňuje minimalizovat podráždění, které se může objevit v případě intolerance nebo alergie na určitou složku.

Dermatologický make-up: korektivní make-up je v arzenálu dermatologa důležitou zbraní. Ať už se jedná o dočasnou situaci (po dermatologickém zákroku), nebo o dlouhodobé nedokonalosti pleti, při správném použití umožňuje medicínský make-up dosáhnout skutečně úžasných výsledků.

„Maskování“ je vhodné na

 • dermatologické problémy jako angiomy, vitiligo, ekzém, lupénka, kuperóza, růžovka, akné a jizvy po akné, seboroická dermatitida, melasma,
 • po dermatologických zákrocích jako laser, dermabráze, výplňové injekce, peelingy,
 • nebo po chirurgických zákrocích, jako je lifting, blefaroplastika, rinoplastika atd.

Základní principy korekce nedokonalostí pleti jsou:

Použitím dvou vzájemně doplňkových barev v barevném kruhu lze nedokonalosti pleti neutralizovat.

 • Zelená barva neutralizuje červenou (kuperóza, jizvy, angiomy atd.).
 • Žlutá neutralizuje fialovou (tmavé kruhy, křečové žíly atd.).
 • Hnědá „zakryje“ bílou.

Světlé odstíny vyzvedávají rysy, zatímco tmavé odstíny konturují.

Pohrajete-li si s těmito kontrasty, lze tak korigovat tvar obličeje, zmírnit vzhled jizev nebo propadlých míst a zakrýt odchylky v barvě kůže.
Bílý tón jemně sjednocuje pleť a zachycuje světlo.

Náš odborník odpovídá na vaše otázky

Lepší život s problematickou pletí

Mateřských znamének existuje mnoho druhů. Chcete-li omezit výskyt mateřských znamének, obraťte se na odborníka, který vám poskytne příslušné informace. V případě potřeby provede lékařské vyšetření a zjistí, zda je nějaká léčba možná. Skvělým řešením pro zakrytí mateřských znamének je použití korekčního make-upu.

Záleží na jizvě:
- Pokud je jizva vpadlá (propadlá), vyrovnejte ji naším kompaktním make-upem a poté použijte korekční tyčinku.
- Pokud je jizva vystouplá, po sjednocení pleti naneste ještě trochu našeho kompaktního make-up v odstínu o něco tmavším, než byl ten předchozí (tmavé barvy dělají jizvu méně výraznou).

Vaše ruce mají často podobný odstín jako váš obličej, proto si make-up vyzkoušejte na místě poblíž palce (mezi dlaní a hřbetem ruky). Naneste make-up na světlejší plochu. Zapamatujte si odstín, který je nejblíže tmavé ploše. Pokud dáváte přednost světlejšímu nebo tmavšímu tónu, zvolte tón o jeden stupeň tmavší nebo světlejší.

Pleť důkladně vyčistěte. Použijte podklad pod make-up přizpůsobený citlivosti vaší pleti. Nedokonalosti zamaskujte pomocí korekční tyčinky. Sjednoťte pleť tekutým nebo kompaktním make-upem. Lokální nedokonalosti zkorigujte korektorem pomocí štětce. Make-up zafixujte pomocí našeho mozaikového pudru. Vzhled obličeje vylepšete pomocí mozaikového pudru na očních víčkách, korekční tužky na obočí pro rozjasnění očí a sady na rty a kontury pro krásnější úsměv.

Naše produkty péče o pleť přizpůsobené nedokonalostem pleti

Naše produkty péče o pleť přizpůsobené nedokonalostem pleti

Bližší informace

COUVRANCE

Make-up

Sjednocení pleti

 • Šest odstínů
 • Nová lehká, vrstvitelná textura, která se snadno nanáší díky jemné houbičce vyznačující se vysokou snášenlivostí, pro lehký a přirozený vzhled.

Koriguje výrazné nedokonalosti pleti a u světlé pleti sjednocuje její tón. Bez parfemace, bez konzervačních látek,.

Make-up
Zpět na začátek