av_eczema-psoriasis_nuque_dos_1x1
Obsah

Ekzém a lupénka: onemocnění, které svědí

Ekzémy a lupénka nejsou neobvyklé, ale široké veřejnosti nejsou dobře známy.

title

Ekzémy a lupénka v číslech

2,5

milionů francouzských žen trpí ekzémem

15 %

dětí trpí ekzémem

3 %

populace jsou postiženy lupénkou

1. https://www.associationeczema.fr/
2. https://francepsoriasis.org

Ekzémy a lupénka nejsou neobvyklé, ale široká veřejnost o nich neví a panuje kolem nich mnoho mylných představ. Ne, tato kožní onemocnění (dermatózy) nejsou nakažlivá. Ne, nejsou způsobeny nedostatečnou hygienou. Co kdybychom vám pomohli jim lépe porozumět? 
Ekzém je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými lézemi, podrážděním, svěděním (tzv. pruritem), fáze vzplanutí se střídají s klidovými fázemi. Neexistuje jeden, ale několik typů ekzémů: nejčastější jsou kontaktní a atopický ekzém. Je důležité je rozlišovat, abychom znali jejich původ a mohli tak zavést vhodnou léčbu a prevenci. 
Lupénka je také chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se vyznačuje červenými lézemi pokrytými bělavými šupinami. Vyskytuje se u lidí s genetickou predispozicí a pod vlivem určitých faktorů. I ji doprovází časté svědění. 
Přestože jsou si obě nemoci v mnoha ohledech podobné, liší se. Lupénka je u kojenců velmi vzácná, zatímco 15 % dětí do jednoho roku věku trpí atopickým ekzémem. Proto je důležité obě onemocnění rozlišovat, aby bylo možné je správně léčit. 

title

PODROBNĚJI

Porozumíte-li svému onemocnění, budete o sebe moci lépe pečovat

av_eczema-psoriasis_plaque_interieur-bras_1x1 472x472

Ekzém

Ať už se jedná o atopický nebo kontaktní ekzém, je po akné druhým nejčastějším kožním onemocněním. V případě dospělých i dětí se jedná o onemocnění, které může komplikovat život, ale které lze velmi dobře léčit. 
Eczema Dispatch - atopic eczema 

Bližší informace
av_eczema-psoriasis_psoriasis_close-up_1x1 472x472

Lupénka:

Lupénka je způsobená nadměrnou a zrychlenou obnovou nejsvrchnější vrstvy kůže v kombinaci se zánětlivou reakcí. Toto onemocnění postihuje různé partie a má několik aspektů. Podívejme se blíže na její příčiny, typické příznaky a léčbu.

Bližší informace
av_eczema-psoriasis_enfant_maman_dermatologue_4x5 472x500

Ekzémy, lupénka, lepší život s vaší kůží

Viditelné skvrny, svědění... Hlavní příznaky ekzému a lupénky mohou ovlivnit váš každodenní život. Při správné hygieně, dostatečné hydrataci a dodržování několika jednoduchých rad, jak se vyvarovat škrábání, lze však s touto nemocí žít v klidu. Naše odborné rady, jak se cítit lépe ve své kůži a žít kvalitnější život.

Bližší informace
V Hydroterapeutickém centru Avène absolvuje každou sezónu léčebný pobyt více než 2000 lidí, kteří trpí těmito kožními problémy. Samozřejmě je léčíme a ulevujeme jim od bolesti. Ale také je učíme, jak nad nemocí znovu získat kontrolu a žít s ní kvalitnější život, aby se každý den cítili ve své kůži (a ve své hlavě) lépe.
Naším posláním je poskytovat dlouhodobou úlevu.

Naše řešení pro ekzém a lupénku

Přípravky Eau Thermale Avène, abyste se ve své kůži cítili lépe.
av_xeracalm_balm_1_post_3282770114171_ld -2-

XeraCalm A.D Relipidační balzám pro suchou pokožku se sklonem k atopii

Miluji ho! Už nemám žádné zarudnutí, netrápí mě svědění ani alergie. Moje pleť je jemná. Objevte tuto řadu
Zpět na začátek