Obsah

Ekzém na břiše a zádech

Ekzém na břiše a zádech je těžké ignorovat, protože svědění může být velmi intenzivní. Má různé příčiny a může se objevit již v prvních týdnech života dítěte. Vysvětlíme vám, jak mu předcházet a jak ho zmírnit.

av_eczema-psoriasis_dos_epaules_1x1 492x492

 

Jak poznat ekzém na břiše a zádech

Máte na břiše nebo na zádech jednu nebo více červených skvrn? Svědí vás tak, že máte potřebu škrábat se přes oblečení? Existuje velká pravděpodobnost, že příčinou tohoto svědění je ekzém. 

Červené skvrny se objevují během jeho vzplanutí. Víte ovšem, co je způsobuje? Nejde o triviální otázku: aby bylo možné od ekzému na břiše a zádech ulevit a zabránit jeho recidivám, je velmi důležité zjistit jeho příčiny.

 

Co způsobuje ekzém na břiše a zádech?

Jsou léze výrazně lokální? Na hrudi, kolem pupíku, uprostřed zad? Pak můžete být alergičtí na látky v krému nebo na nikl v přezce opasku či zapínání podprsenky. Jedná se o kontaktní ekzém: vaše kůže reaguje na určitý alergen.

Pokud je naopak vaše pokožka celkově suchá a citlivá a červené skvrny se objevují i na jiných částech těla, jedná se spíše o atopický ekzém. 

Kontaktní ekzémAtopický ekzém

av_eczema-psoriasis_abdomen_1x1 492x492

Jak lze zmírnit ekzém na břiše a zádech dítěte?

Ekzém na břiše a zádech se může objevit již několik týdnů po porodu.

Kojenecký ekzém

U dětí se nejčastěji vyskytuje atopický ekzém na břiše a zádech. Atopická kůže je suchá a hyperreaktivní a během vzplanutí se vyznačuje zánětlivými fázemi. Léze jsou obvykle velmi zarudlé.

Ekzém u kojenců

Pečujte každý den 

Jakmile u dítěte zjistíte příčinu ekzému a budete se řídit doporučeními praktického lékaře, dermatologa nebo pediatra, můžete přijmout opatření, která zabrání dalšímu podráždění, například čistit a hydratovat pokožku dítěte šetrnými přípravky, používat bavlněné oblečení a snížit množství pracího prostředku používaného při každém praní.

Děti – Péče a tipy proti svědění

Do bubnu pračky dávám méně prádla a používám méně pracího prostředku, abych se ujistila, že se prádlo důkladně vymáchá.

Nina

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Zmírnit ekzém na břiše a zádech lze nejen mezi jednotlivými vzplanutími, ale i během nich.

Pro zklidnění křehké a reaktivní kůže vám lékař obvykle předepíše krém na bázi kortizonu, který se několik dní aplikuje na zarudlé skvrny, které jsou známkou zánětu. Aby se však zhoršení příznaků oddálilo, musí být každý den zajištěna kvalitní hydratace pokožky břicha a zad. Pravidelné používání emolienčního přípravku umožní postupně obnovit ochrannou kožní bariéru.

Ekzém – způsoby léčby?

AV_Xeracalm AD_Lipid-replinishing cream 200ml_4_social_post_3282779405553_LD 492x492

 

 

Osvědčené postupy pro zmírnění ekzému na břiše a zádech

V případě břicha je to snadné: nejprve rozprostřete přípravek v dlaních a následně aplikujte velkými krouživými pohyby po celém těle. Při aplikaci na záda můžete požádat o pomoc někoho blízkého. 

 

Ze stejného rozsahu

Naše řešení při ekzému na břiše a zádech

Přípravky Eau Thermale Avène určené ke zklidnění ekzému na břiše a zádech.

XeraCalm A.D Ultra vyživující mycí kostka

XeraCalm A.D Ultra vyživující mycí ko...

Vyživuje - Zklidňuje - Čistí

Avène Termální voda ve spreji

Avène Termální voda ve spreji

Zklidňuje - Obnovuje kožní bariéru

Zpět na začátek