av_acne_adolescent_sourir_16x9
Obsah

Oily, blemish-prone and acne-prone skin

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

6 milionů

Francouzů trpí akné¹

3

ze 4 náctiletých trpí akné²

Mezi osobami staršími 25 let

trpí akné 12 % žen a 3 % mužů²

1.Société française de dermatologie - https://dermato-info.fr/
2.
Haute Autorité de santé - https://www.has-sante.fr/jcms/c_2574402/fr/acne-quand-et-comment-la-traiter

Mastná pleť, černé tečky, pupínky... Akné je kožní onemocnění s mnoha tvářemi. Je velmi časté a postihuje především dospívající. Ale nejen je...
Akné je onemocnění vlasového folikulu, v němž se nachází vlasový kořínek. U jeho kořínku se nacházejí mazové žlázy, které vylučují neustále kožní maz, mastnou tekutinu, jejíž normální funkcí je chránit pokožku. V případě akné se však tento dobře namazaný mechanismus porouchá. Nadměrná sekrece zabraňuje vyplavování mazu z vlasového kanálku. To podporuje růst bakterií. 
Ať už je akné jakkoli časté, neměli bychom podceňovat jeho dopady na kvalitu života a sebevědomí. Proč? Protože mění sebepojetí těla v klíčových okamžicích života a ovlivňuje obličej. 
Ve Francii je také nejčastějším důvodem pro návštěvu dermatologa. A je to tak správně, protože i v případě mírných příznaků vám odborník předepíše nejvhodnější léčbu, ať už máte jen mastnou pleť, nebo vás trápí těžké akné.
 

title

PODROBNĚJI

Porozumíte-li svému onemocnění, budete o sebe moci lépe pečovat

av_acne_peau-grasse_jeune-femme_4x5 500x500

Mastná pleť

Lesklý vzhled, rozšířené a viditelné póry, nerovnoměrná struktura pleti... To, co způsobuje mastnou pleť, je nadbytek kožního mazu, jehož příčiny jsou nejčastěji hormonální. Tato nadměrná sekrece kožního mazu se vyskytuje v partiích, kde je nejvíce mazových žláz (obličej, hrudník, záda atd.). Hlavní komplikací mastné pleti je výskyt černých teček, mikrocyst nebo pupínků. Proto si zaslouží veškerou vaši pozornost a vyžaduje přizpůsobenou péči.

Bližší informace
av_acne_legere_femme_5x4 500x500

Pleť se sklonem k akné

Akné je nejčastější komplikací při nadbytku kožního mazu. Aknózní pleť se vyznačuje velkým sklonem k tvorbě černých teček a pupínků. Ale není to tak jednoduché:

  • Neexistuje totiž „jedna“, ale „mnoho“ forem akné.
  • Může totiž postihnout každého, nejen dospívající.
  • Existuje také několik stupňů závažnosti akné.

Zde uvádíme vše, co potřebujete vědět v závislosti na formě svého akné, od příčin až po pravidelnou péči, kterou je třeba si osvojit, abyste se ho zbavili.

Bližší informace
av_acne_adolescents-groupe_5x4 500x500

Život s akné

Život s akné začíná konzultací s praktickým lékařem nebo dermatologem. Ti vám poradí a sdělí vám vaši diagnózu. Pak je třeba osvojit si správné hygienické návyky, stravu, líčení a ochranu před sluncem. Pomohou vám cítit se lépe a postupně se akné zbavit.

Bližší informace
av_cleanance_comedomed-cleansing-gel-400ml_1_post_3282770202854_3282770207774_hd

Cleanance

Řada produktů Cleanance rozšířila svůj sortiment o dermokosmetickou řadu pro mastnou pleť se sklonem k tvorbě pupínků, která nabízí speciální a ucelené řešení pro každou fázi akné. Naším posláním je poskytnout vám dlouhodobou úlevu a obnovit vaše sebevědomí. Cleanance
Který režim péče o pleť byste měli přijmout?

Který režim péče o pleť byste měli přijmout?

Vaše pleť je dynamická a jedinečná: identifikujte, co skutečně potřebuje, s pomocí našich odborníků a objevte nejvhodnější režim péče o pleť pro vás.

Moje diagnóza pleti
Zpět na začátek