av_solaires_ville_femme_1x1 470x470

Rizika slunce ve městě

Jakmile se ve městě objeví první sluneční paprsky, zahrádky kaváren a venkovní posezení se zaplní lidmi. Ne vždy však myslíme na ochranu pokožky, protože si opalovací krém spojujeme spíše s pláží. Ale právě v těchto prvních okamžicích slunečního svitu, kdy se pokožka teprve probouzí ze zimy a není na slunce připravena, je riziko spálení největší.

Pozor na UV záření ve městě

Ve městě je UV záření také všude. Když vyjdete na ulici, UV paprsky snadno zasáhnou váš obličej, dekolt a ruce. Jak víte, pobyt na slunci není bez rizika. Mezi nejzávažnější důsledky UV záření pro kůži patří spálení, skvrny od slunce, stárnutí kůže nebo v nejhorším případě melanom.

Nebezpečí zhoršená znečištěním 

Fenomén znečištění ve městech (oxid uhelnatý, výfukové plyny z vozidel a těžké kovy) škodlivé účinky slunce ještě zhoršuje. Zejména proto, že skleněné fasády městských budov silně odrážejí sluneční paprsky. A co hůř, UVA záření (které proniká hlouběji do kůže než UVB záření) může pronikat i okny, takže se k vám dostane, i když jste v autě nebo v kanceláři. Čím teplejší počasí je, tím více se póry pokožky otevírají a rozšiřují, takže je pokožka náchylnější k pronikání částic znečištění. Stejně jako sluneční záření je i toto znečištění do značné míry zodpovědné za předčasné stárnutí pleti.

Stres jako přitěžující faktor

Stres městského života může mít na pleť nepříznivý vliv. Stejně jako slunce a znečištění je i stres faktorem stárnutí pleti. V kombinaci s dalšími dvěma faktory stres zhoršuje stav pokožky. Abychom se vyhnuli rizikům, která pro pokožku představuje veřejná doprava, práce a spánek, je důležité dodržovat zdravý životní styl a pokožku chránit.

OCHRANA PRO LEPŠÍ OPÁLENÍ

Použití opalovacího krému neznamená, že se neopálíte – právě naopak! Zabraňuje spálení a dalším poškozením pokožky způsobeným slunečním zářením a udržuje pěkný vzhled po delší dobu.

Správné návyky pro ochranu pokožky ve městě

Správné návyky pro ochranu pokožky ve městě

Mnoho denních krémů dnes obsahuje SPF filtr. Pokud to není případ vašeho hydratačního krému, měli byste do své ranní kosmetické péče přidat ochranu proti slunečnímu záření s ochranným faktorem alespoň SPF 20, abyste se ochránili před UV zářením, a zvolit správnou ochranu pro svůj typ pleti. Antioxidační vlastnosti některých opalovacích krémů mají navíc zklidňující účinky proti stresu způsobenému UV zářením a znečištěním a mohou hrát roli při stabilizaci složení opalovacích krémů a zároveň zvyšovat jejich účinnost.

 

Zpět na začátek