Obsah

Příprava pokožky na slunce

Proč je důležité připravit pokožku na slunce.

Příprava pokožky před dlouhodobým pobytem na slunci je důležitým krokem pro pokožku. Bohužel na něj příliš často zapomínáme. Je obzvláště užitečný pro lidi se světlou pokožkou, alergiemi na slunce nebo nesnášenlivostí, nebo pokud se prostě chcete vyhnout spálení při prvním okamžiku, kdy vyjdete ven. Pokožka, která nebyla dlouho vystavena slunci, je ještě zranitelnější vůči prvním UV paprskům, kterým je vystavena. 

 

av_solaires_accessoires_vacances_1x1 577x596

 

Tři kroky pro přípravu pokožky na slunce

av_solaires_exfolier_1x1 1620x1620

 

 

Krok 1.: Exfoliace

Peeling několik dní před sluněním je nejlepší způsob, jak se dobře opálit: zbavíte se tak odumřelých buněk a pokožka bude mít dostatek prostoru pro produkci melaninu, který prodlouží dobu opálení. Další výhodou je, že peeling uvolňuje ucpané póry a vyhlazuje strukturu pleti, čímž jí dodává zářivý lesk.

 

Krok 2.: Ochrana

Po exfoliaci a připravení pokožky na pláž nezapomeňte na nejdůležitější krok: chránit se před slunečními paprsky, když jste venku. Nikdy to nesmíme opomenout připomenout: pobyt na slunci není nikdy bez rizika, a proto je nezbytné chránit pokožku oblečením, používáním opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem a přísným dodržováním pravidel pro pobyt na slunci, která máme nyní na dosah ruky (žádné slunění mezi 11. a 16. hodinou). Jen tak omezíte rizika poškození a stárnutí kůže: spálení, skvrny od slunce a dokonce rakovinu kůže. Nejlepší způsob, jak dosáhnout přirozeného, postupného a dlouhotrvajícího opálení, je chránit pokožku.

av_solaires_hydrater_1x1 577x566
av_solaires_proteger_1x1 577x588

Krok 3.: Hydratovat

Chcete-li zklidnit pokožku po slunění a prodloužit opálení, nezapomeňte ji hydratovat přípravkem po opalování. Slunce pokožku vysušuje a ztlušťuje. To znamená, že pokožka vystavená slunci je žíznivá. Je třeba ji hydratovat a hloubkově vyživovat. Krém poskytne živiny pro obnovu ochranné kožní bariéry a zklidní případné přehřátí, ke kterému může dojít při pobytu na slunci.

Důležitou roli hraje také strava. Pestrá strava složená z vyvážených potravin bohatých na antioxidanty dodává pokožce všechny potřebné živiny – klíčovou roli hrají vitaminy, které udržují tvorbu melaninu během léta.

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Solária: pozor na nebezpečí

Pokud uvažujete o návštěvě solária, abyste svou pokožku připravili na léto, nezapomeňte, že umělé UV záření vás na slunce vůbec nepřipraví. Pouze vyčerpá schopnost pokožky chránit se před poškozením sluncem, aniž by vás ochránilo před škodlivými účinky slunce, jako je například spálení. Jediné, co tím získáte, je další riziko rakoviny kůže a zrychlené stárnutí pokožky v důsledku používání škodlivého UVA záření. Pokud chcete být před pobytem na slunci opálení a nechcete se první dny na pláži chlubit bílou pletí, zvolte raději samoopalovací krém.

 

Zpět na začátek