Obsah

Zklidnění pleti po slunění

av_solaires_proteger_femme_enfant_plage_1x1 577x577

Krok 1.: Chraňte svou pokožku před sluncem.

Nemá smysl věnovat se rutinní péči po opalování, pokud jste zapomněli na to nejdůležitější: ochranu, naše motto. Nelze než konstatovat, že pobyt na slunci není nikdy bez rizika, a proto je nezbytné chránit pokožku oděvem a opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem.  Jen tak omezíte rizika poškození a stárnutí kůže vlivem slunečního záření: spálení, skvrny od slunce a dokonce rakovinu kůže.

Krok 2.: Pokožku dobře opláchněte.

Sůl a chlór mají tendenci pokožku vysušovat, proto je důležité se po odchodu z pláže nebo bazénu opláchnout, abyste z pokožky odstranili zbytky chlóru, písku, soli a filtrů opalovacích krémů. Hydratace začíná ve sprše: abyste pokožku hloubkově hydratovali a vyživili,používejte raději pH neutrální mýdlo s vysokým obsahem tuku, než mýdlo, které ji odmašťuje. Nezapomeňte si důkladně opláchnout vlasy, abyste předešli kožním vyrážkám a vysušení vlasů a vlasové pokožky.

 

av_solaires_rincer_douche_femme_plage_1x1 473x473

SLUNCE

Jak vybrat péči po opalování

Textura

Stejně jako si vybíráte ochranu před sluncem, je důležité vybírat i přípravky po opalování podle typu vaší pleti a vašich preferencí. Co mají společného opalovací krém a krém po opalování? Oba přípravky mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, které zmírňují působení slunce na pokožku.

Typ pleti

Typ pleti Přípravek pro péči po opalování je třeba volit podle typu pleti: citlivé, reaktivní nebo mastné. Je na vás, abyste se rozhodli, která koncentrace je pro vás nejlepší, a to podle vašich preferencí a potřeb vaší pleti. Pokud je vaše pleť poškozená a šupinatá, zvolte bohatý krém pro hloubkovou výživu. Pokud je pokožka již dobře hydratovaná, může být mléko nebo olej dostačující.
 

 

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Hydratujeme (také) zevnitř

Nezapomeňte se napít, abyste se po slunění osvěžili a hydratovali. Před sladkými nápoji a limonádami, které žízeň uhasí méně, dávejte přednost vodě, studeným polévkám nebo gazpachu. Doporučuje se vypít v průměru 1,5 litru vody denně.

Neměli bychom také podceňovat úlohu, kterou v regeneraci pokožky po létě hraje strava. Vyváženou stravou bohatou na ovoce a zeleninu dodáváme tělu antioxidanty, které pokožka potřebuje k regeneraci.

Ze stejného rozsahu

NAŠE ŘEŠENÍ PRO ZKLIDNĚNÍ POKOŽKY PO OPALOVÁNÍ

Produkty péče o pleť Eau Thermale Avène určené ke zklidnění pokožky po opalování

Avène Termální voda ve spreji

Avène Termální voda ve spreji

Zklidňuje - Obnovuje kožní bariéru

Zpět na začátek