Obsah

Ochrana pokožky před sluncem

Sluneční záření má na kůži destruktivní vliv, od spálení až po urychlení stárnutí kůže a rakovinu. Expozice slunci je hlavní příčinou rakoviny kůže a nejzávažnějším důsledkem slunečního záření. Je však třeba vzít v úvahu také rizika úpalu, úžehu, fotosenzibility a sluneční alergie. Ze všech těchto důvodů se doporučuje chránit pokožku před sluncem pomocí ochranných přípravků, které filtrují UVA a UVB záření způsobující rakovinu kůže a její předčasné stárnutí. 

Sluneční ochrana pro děti

Protože je jejich kůže křehčí a slunci jsou vystaveny častěji, je nutné děti před sluncem chránit oblečením, slunečními brýlemi a sluneční ochranou s vysokým SPF. Nikdy není příliš brzy na to, abyste děti naučili pravidlům slunění a správným návykům při pobytu na slunci: spálení v dětství může být příčinou rakoviny kůže o mnoho let později v dospělosti.

Ochrana dětské pokožky před sluncem

av_solaires_enfants_vulnerable_1x1 1620x1620

Má velmi lehkou texturu. Po sluneční alergii, která se u mě vyskytla na horní části nohou a rukou, mi pomohl s reparací pokožkya vůbec nepálilo. Toto lehoučké mléko pomohlo při pravidelné aplikaci urychlit proces obnovy pokožky.

Anne, 44 let

Zklidnění pokožky po slunění

Kůže vystavená slunci je křehká a oslabená. Jak pečovat o pokožku po pobytu na slunci? Je třeba učinit několik zásadních kroků, které mají dva cíle: chránit vás během pobytu na slunci a zajistit následnou hydrataci.

Zklidnění pokožky po slunění

Charta odpovědného složení Skin Protect

Laboratoře Eau Thermale Avène již 30 let inovují a vytvářejí stále účinnější a bezpečnější sluneční ochranu s různou úrovní ochrany pro všechny typy citlivé pokožky a  minimální dopad na životní prostředí. Složení sluneční ochrany Avène zohledňuje tři priority: bezpečnost, účinnost a optimální snášenlivost i pro tu nejcitlivější pokožku.

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_protection_stress-oxydatif_laboratoire_pipette_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_engagement-formulation_laborantine_microscope_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_tolerance-optimale_bebe_plage_4x5</span>

Ochrana pokožky před sluncem i v zimě

Slunce svítí po celý rok, dokonce i v zimě. Zatímco UVB záření v tomto ročním období ubývá a stává se méně nebezpečným, neplatí to pro UVA záření, které je zodpovědné za stárnutí kůže a vznik některých melanomů. Proto je důležité nadále chránit pokožku před slunečními paprsky a jejich škodlivými účinky a vyhýbat se nadměrnému vystavení slunci.

Ochrana pokožky v zimě

av_solaires_hivers_se-proteger_1x1

KŮŽE A SLUNCE: ODBORNÉ A PŘÉTELSKÉ PORADENSTVÍ

Pro účinnou ochranu před riziky slunečního záření je nutné použít kvalitní slunenční ochranu na obličej a tělo:

  • Poskytnout minimální ochranný faktor SPF 6 (Sun Protection Factor) 
  • minimální ochranu proti UVA záření odpovídající 1/3 SPF uvedeného na štítku Poskytn
  • Chránit před nejdelšími UVA paprsky: minimální kritická vlnová délka 370 nm.

Sluneční ochranu si pak můžete vybrat podle svého fototypu, typu pleti a preferencí textury.

Výběr správné sluneční ochrany

 

av_solaires_cancer-peau_homme_dos_1x1

Závazek značky Eau Thermale Avène v oblasti prevence rakoviny

Každé třetí diagnostikované nádorové onemocnění je dnes rakovina kůže. Souvislost mezi nadměrným sluněním od dětství a nárůstem rakoviny kůže je nejen známá, ale i prokázaná. Proto je tak důležité chránit se před sluncem.  

Laboratoře Eau Thermale Avène se ve spolupráci s organizacemi, jako jsou nadace Skin Cancer Foundation a Euromelanoma, snaží informovat širokou veřejnost o významu ochrany při slunění a rizicích slunečního záření, a předcházet tak vzniku rakoviny.

Závazek společnosti Eau Thermale Avène v oblasti prevence rakoviny

 

Termální voda na spáleniny od slunce 

Au! Nenamazali jste se dostatečně sluneční ochranou a vaše pokožka je zarudlá? Rychle! Na nic nečekejte a vezměte to do vlastních rukou. Vyhledejte stín nebo si oblečte oblečení, které účinně chrání vaši pokožku. Poté osvěžte pokožku vlhkým ručníkem, sprchou nebo ji hojně postříkejte termální vodou, zejména na exponovaných místech.

Opakujte tolikrát, kolikrát je zapotřebí. Pijte hodně tekutin, abyste byli hydratovaní, a naneste regenerační krém nebo gel pro zklidnění pokožky. Pokud se objeví puchýře, poraďte se s lékařem, abyste předešli riziku infekce. 

av_sun care_intense protect 50-_social_18_post_3282770141214_hd 720x720

NAŠE ŘEŠENÍ PRO OCHRANU VAŠÍ POKOŽKY A BUDOUCNOSTI

Produkty péče o pleť Eau Thermale Avène jsou navrženy tak, aby chránily pokožku před sluncem a současně respektovaly oceány.

AV_SUNCARE_Brand-website_Lotion-50-Very-high-protection_100ml_Packshot_Product-page_600x725

Eau Thermale Avène – Cleanance sluneční ochrana tónovací SPF 50+

V poslední době moje ramena a krk špatně reagují na sluneční záření, a tak jsem se rozhodla opět svěřit svou pleť do péče AVÈNE. Jsem opravdu spokojená: snadno se nanáší, protože textura je perfektní, a navíc zajišťuje optimální ochranu! Pokud máte reaktivní a intolerantní pleť, je tento přípravek přesně pro vás!

Christelle 46 let

Zpět na začátek