Obsah

Ochrana pokožky před sluncem

Sluneční záření má na kůži destruktivní účinky, od skvrnité vyrážky (spálení) až po urychlení stárnutí kůže a rakovinu. Expozice slunci je hlavní příčinou rakoviny kůže a nejzávažnějším důsledkem záření. Je však třeba vzít v úvahu také rizika úpalu, úžehu, fotosenzibilizace a alergie na slunce. Ze všech těchto důvodů se doporučuje chránit pokožku před sluncem pomocí ochranných přípravků, které filtrují UVA a UVB paprsky způsobující rakovinu kůže a její předčasné stárnutí. 

Ochrana před sluncem pro děti

Protože je jejich kůže křehčí a slunci jsou vystaveny častěji, je nutné děti před sluncem chránit oblečením a opalovacím krémem. Nikdy není příliš brzy na to, abyste je naučili pravidlům expozice slunci a správným návykům při pobytu na slunci: spálení v dětství může být příčinou rakoviny kůže o mnoho let později v dospělosti.

Ochrana dětské pokožky

av_solaires_enfants_vulnerable_1x1 1620x1620

Je velmi tekutý. Po alergii na slunce, která se u mně vyskytla na horní části nohou a rukou, mi pomohl s regenerací a vůbec nepálil. Toto lehoučké mléko pomohlo při pravidelné aplikaci urychlit proces hojení.

Anne, 44 let

Zklidnění po slunění

Kůže vystavená slunci je křehká a dokonce oslabená. Jak pečovat o pokožku po pobytu na slunci. Je třeba učinit několik zásadních kroků, které mají dva cíle: chránit vás během pobytu na slunci a zajistit následnou hydrataci.

Zklidnění po pobytu na slunci

Charta odpovědného složení Skin Protect

Laboratoře Eau Thermale Avène již 30 let inovují a vytvářejí stále účinnější a bezpečnější opalovací přípravky, které chrání všechny typy citlivé pokožky a zároveň minimalizují dopady na životní prostředí. Složení opalovacích přípravků Avene zohledňuje tři priority: bezpečnost, účinnost a optimální snášenlivost i pro tu nejcitlivější pokožku.

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_protection_stress-oxydatif_laboratoire_pipette_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_engagement-formulation_laborantine_microscope_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_tolerance-optimale_bebe_plage_4x5</span>

Charta odpovědného složení Skin Protect

Ochrana pokožky v zimě

Slunce svítí po celý rok, dokonce i v zimě. Zatímco UVB záření v tomto ročním období ubývá a stává se méně nebezpečným, neplatí to pro UVA záření, které je zodpovědné za stárnutí kůže a některé melanomy. Proto je důležité chránit pokožku před slunečními paprsky.

av_solaires_hivers_se-proteger_1x1
ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Pro účinnou ochranu před riziky slunečního záření je třeba:
 

  • Zajistit minimální ochranný faktor SPF (Sun Protection Factor / ochranný faktor UVB) 6
  • Zajistit minimální ochranu proti UVA záření odpovídající 1/3 SPF uvedeného na štítku
  • Pokrýt nejdelší UVA paprsky: minimální kritická vlnová délka 370 nm.

Ochranu před sluncem si pak můžete vybrat podle své fototypové skupiny, typu pleti a preferencí.

Výběr správné ochrany před sluncem

 

av_solaires_cancer-peau_homme_dos_1x1

Závazek společnosti Eau Thermale Avène v oblasti prevence rakoviny

Každé třetí diagnostikované nádorové onemocnění je dnes rakovina kůže. Souvislost mezi nadměrným sluněním od dětství a nárůstem rakoviny kůže je nejen známá, ale i prokázaná. Laboratoře Eau Thermale Avène se ve spolupráci s organizacemi, jako jsou nadace Skin Cancer Foundation a Euromelanoma, snaží informovat širokou veřejnost o významu ochrany při slunění a rizicích slunečního záření a předcházet tak vzniku rakoviny.

Závazek společnosti Eau Thermale Avène v oblasti prevence rakoviny

 

Termální voda na spáleniny od slunce 

Au! Nenamazali jste se dostatečně opalovacím krémem a vaše pokožka je zarudlá? Na nic nečekejte a vezměte to do vlastních rukou! Vyhledejte stín nebo si oblečte oblečení, které účinně chrání vaši pokožku. Poté osvěžte pokožku vlhkým ručníkem, sprchou nebo ji hojně postříkejte termální vodou.

Opakujte tolikrát, kolikrát je zapotřebí. Pijte hodně tekutin, abyste byli hydratovaní, a naneste regenerační krém nebo gel pro zklidnění bolavé pokožky. Pokud se objeví puchýře, poraďte se s lékařem, abyste předešli riziku infekce. 

av_sun care_intense protect 50-_social_18_post_3282770141214_hd 720x720

NAŠE ŘEŠENÍ PRO OCHRANU NAŠÍ BUDOUCNOSTI

Produkty péče o pleť Eau Thermale Avène jsou navrženy tak, aby chránily pokožku a současně respektovaly oceány.

AV_SUNCARE_Brand-website_Lotion-50-Very-high-protection_100ml_Packshot_Product-page_600x725

Eau Thermale Avène – Cleanance tónovaný opalovací krém na obličej při akné SPF 50+

V poslední době moje ramena a krk špatně reagují na sluneční záření, a tak jsem se rozhodla opět svěřit svou pleť do péče AVENE. Jsem opravdu spokojená: snadno se nanáší, protože textura je perfektní, a navíc zajišťuje optimální ochranu! Pokud máte reaktivní a intolerantní pleť, je tento přípravek přesně pro vás!

Christelle 46 let

Zpět na začátek