Jak funguje hojení ran

Při poranění kůže se automaticky spustí přirozený třífázový proces obnovy: hojení jizev. 

Vše začíná „zánětlivou“ fází, která trvá 2 až 7 dní a umožňuje tělu bránit se: během této fáze bude vaše pokožka zarudlá a teplá.   Poté se kožní buňky aktivují, aby ránu uzavřely novou tkání (fáze „proliferace“). Přibližně po 15 dnech se jizva dostane do fáze „epidermální remodelace“ , která může trvat až 2 roky!

Pokud je poškození povrchové, může se pokožka zcela zregenerovat. U hlubších ran často zůstává jizva. I přesto však můžete jednat, abyste hojení rány napomohli.

av_votre-peau_cicatrisation_processus_schema test
av_votre-peau_cicatrisation_types-cicatrices_4x5_473x590

Nejdříve je nutné poznat, o jaký typ jizvy se jedná, abyste ji mohli co nejlépe ošetřit

Existují nejrůznější druhy jizev. Porozumění typu jizvy, kterou máte, vám umožní zvolit správné návyky a péči. 

PLOCHÁ NEBO BÍLÁ – Jedná se o nejčastější typ jizvy. Jsou hladké a nenápadné, časem blednou, až jsou někdy téměř neviditelné.

HYPERTROFICKÁ – Vyznačuje se otokem a zarudnutím v místě původní léze, tento typ jizvy může být svědivý a bolestivý. Tyto jizvy lze zvládnout pomocí správných návyků.

KELOIDN9 – Zarudlá, oteklá a často bolestivá jizva tohoto typu se šíří kolem původní rány. Tyto jizvy lze léčit pomocí léků a dokonce i chirurgicky. 

ATROFICKÁ – Zůstává po těžkém akné nebo planých neštovicích, tyto malé skvrny mají často kruhový tvar a jsou mírně zahloubeny do kůže. Nejlepším řešením těchto jizev je prevence.

Vše, co potřebujete vědět pro správné hojení jizev

„Tato jizva je nyní mou součástí. Raději bych se bez ní obešla, to je jisté! Ale díky péči, kterou jsem jí věnovala, se zmenšila. VzalaPřijala jsem ji za svou a nyní ji přijímám.“

Julia38 let

Zlaté pravidlo pro správné hojení jizev: jednat rychle

Těžký pád na kole, sklouznutí nože v kuchyni, infikovaná rána, chirurgický zákrok... Naše kůže nese všechny stopy našich zkušeností. 

Zatímco některé jizvy se objeví jen na chvíli, jiné přetrvávají déle. Někdy se s nimi těžko smiřuje. Aby tyto jizvy nezabíraly ve vašem životě příliš mnoho místa, je nutné jednat rychle a být velmi ostražitý, pokud jde o postup hojení. Způsob ošetření rány má velký vliv na kvalitu jizvy.

Jak na to, aby se jizva správně zahojila

Dejte vale jizvám po akné

Všichni máme vzpomínky z dospívání, na které bychom nejraději zapomněli. Ale když pupínky zmizí, někdy zůstanou jizvy a s nimi i naše frustrace. S těmito jizvami se těžko žije. Nejlepším způsobem, jak se vyhnout jizvám po akné, je zabránit jejich vzniku. Promluvme si o tom.

Zjistěte, jak se vyhnout jizvám po akné

av_votre-peau_cicatrisation_acne_asiatique_jeune-femme_1x1 473x473

Jak pečovat o jizvu po operaci

Fyzický a psychologický dopad pooperační jizvy není radno podceňovat. Jaké je tajemství kvalitního života s jizvou? Pečujte o jizvu pomocí speciálních produktů a pravidelných masáží.

av_votre-peau_cicatrisation_genou_enfant_fille_4x5

Jak zlepšit vzhled jizvy po operačním zákroku

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU
 

Jizvy a slunce jsou špatná kombinace. Proto se mu za každou cenu vyhněte! Pokud není jizva zakryta obvazem nebo oděvem, chraňte ji opalovacím přípravkem s velmi vysokou ochranou.

Všechny správné návyky, které potřebujete pro ochranu před sluncem

av_votre-peau_cicatrisation_varicelle_1x1 473x473

Jak se vyhnout zjizvení po planých neštovicích

Plané neštovice jsou jedním ze základních políček ve zdravotní knížce... A je třeba říci, že je to také nedílná součást našeho rodičovského života! Je těžké vidět, jak vaše dítě trápí nežádoucí nutkání se škrábat. Protože, jak víte, po škrábání puchýřků zůstávají jizvy. Potřebujete dítě zklidnit?

Zjistěte, jak zmírnit svědění a podpořit hojení planých neštovic.

Přínosy masáží u jizev

Uklidněte se a odpočívejte. Je čas na masáž! Chcete-li zlepšit vzhled jizvy, kombinujte používání vhodných přípravků s malou masáží, která zmírní srůsty. Můžeme začít?

Vše, co potřebujete vědět o správné masáži jizvy

av_votre-peau_cicatrisation_massage_1x1 473x473

ODPOVÍDÁME NA VAŠE OTÁZKY

Jsme tu, abychom vám pomohli odlišit fakta od fikce.

Zlatým pravidlem je jednat rychle a s patřičnou opatrností. 3 kroky při drobných poraněních.
1. Očistěte ránu vodou a jemným mýdlem.
2. Alespoň dvakrát denně použijte hojivý krém, který zklidní, vyčistí a regeneruje pokožku.
3. Chraňte svou pokožku před sluncem opalovacím krémem s velmi vysokou ochranou (SPF 50+).
Nejnovější informace o správném hojení jizev

I obyčejné zranění, které není řádně ošetřeno, se může rychle zhoršit. Všímejte si proto příznaků infekce. Podezřelý výtok, nepříjemný zápach, přetrvávající zarudnutí, otok, pocit horka, větší bolest... To vše naznačuje, že hojení neprobíhá tak, jak by mělo. Nečekejte: rychle vyhledejte odborníka.

Strup je známkou špatného hojení jizvy. Dokud je strup přítomen, kůže se nemůže sama obnovit. Abyste tomu předešli, můžete použít přípravek na regeneraci pokožky.

Stejně jako u mnoha jiných problémů týkajících se vašeho těla a pokožky je hlavním řešením prevence. Nejlepším způsobem, jak předcházet jizvám po akné, je správná léčba akné. Pokud jste si pupínek rozškrábali, můžete také použít krém, který podpoří regeneraci a omezí riziko vzniku jizev.
Jak předcházet jizvám po akné

Hojení závisí na typu, závažnosti a umístění rány. Některé části těla se hojí hůře než jiné (hrudník, hrudní kost, záda a klouby). Do hry však vstupuje mnoho dalších faktorů: celkový zdravotní stav, strava, kouření, věk, typ pleti atd.
Nejnovější informace o správném hojení jizev

20-gouttes_logo_eta le don d_apaiser_ft carre

NAŠE ŘEŠENÍ PRO OBNOVU VAŠÍ PLETI
Základní přípravky pro regeneraci, zklidnění a čištění citlivé a podrážděné pleti pro celou rodinu.
av_cicalfate_repairing-protective-cream_front_40ml_3282770204667

Cicalfate regenerační ochranný krém na suchá podráždění

Mimořádně účinný krém na všechny druhy kožních problémů: od suché a zarudlé pleti až po kožní vyrážky, tento krém by neměl chybět ve vaší skříňce

Christiane, 69 let

Objevte produkt
DALŠÍ TÉMA: BĚŽNÁ PODRÁŽDĚNÍ

DALŠÍ TÉMA: BĚŽNÁ PODRÁŽDĚNÍ

Všichni jsme vystaveni nejrůznějším vnějším vlivům, které mohou naši pokožku podráždit, a to i u těch nejintimnějších partiích. Svědí, štípe nebo pálí? Dozvíte se vše, co potřebujete vědět, abyste zklidnili vyrážku a postarali se o citlivou pokožku.
Zpět na začátek