Obsah

Jak předcházet jizvám po akné

av_votre-peau_cicatrisation_acne_1x1 473x473

Co způsobuje jizvy po akné?

Akné je soubor kožních lézí. Když je vaše pokožka napadena, reaguje. Kůže využívá k obraně proti mikrobům zánětlivý mechanismus a proces regenerace k obnově poškozené tkáně. 

Bohužel v některých případech po zmizení pupínku po sobě zánět zanechává stopy. V jiných případech se kůže nedokáže sama zcela obnovit a zůstane jizva. Jak jste již jistě pochopili, v případě akné je lepší prevence než léčba.

Víme, že akné je citlivé téma, a to pro všechny věkové kategorie. Proto je důležité nechodit kolem horké kaše a jednat co nejdříve, protože hrozí riziko zhoršení akné a vzniku jizev. Při hledání řešení pro vaši pleť se nic nevyrovná odbornému poradenství!

Proč je důležité správně léčit akné 

Jak se nejlépe vyhnout jizvám? Vyvarujte se příčiny. Všichni se shodneme na tom, že je to logické, ale nelze to považovat za samozřejmost. 

Pokud jde o akné, prioritou je léčit akné vhodnou péčí. Čím závažnější akné je a čím později se s léčbou začne, tím větší je riziko vzniku jizev. Každý typ akné má specifickou léčbu.   Neváhejte se poradit s dermatologem nebo požádejte o radu svého lékárníka.

Jaká péče o pleť je nejlepší pro vaše akné?

A nyní přichází ta nejvhodnější chvíle pro minimalismus... A to včetně způsobu, jakým se chováte ke své pleti. Nepoužívejte mnoho různých produktů. Jednoduchost a účinnost jdou ruku v ruce: používejte jemný čisticí prostředek, nekomedogenní krémy a pečující přípravky určené pro pleť se sklonem k akné.

av_votre-peau_cicatrisation_routine_1x1 473x473

4 pravidla

pro prevenci jizev po akné

1. Nedotýkejte se pupínků. Odolejte nutkání pupínky vymačkávat. To je to nejhorší, co můžete udělat! Pokud si pupínky mačkáte, zvyšujete riziko vzniku nevzhledných trvalých jizev.
2. Hydratujte pleť cíleným hydratačním krémem. Tento krok podporuje hojení.

3. Neodstraňujte vrchní část pupínků předčasně. To může zhoršit zánět v okolí pupínků, který nese částečnou zodpovědnost za jizvy.
4. Chraňte pokožku před sluncem pomocí opalovacího přípravku s velmi vysokou ochranou. Nadměrné slunění může způsobit hyperpigmentaci kůže a vést k viditelnějším skvrnám.

 

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU
 

Pomoc! Vymáčkla jsem si pupínek!
 

Podlehli jste pokušení dotýkat se pupínků a vymačkávat je. Nyní budete muset být ke své pokožce dvakrát tak laskaví a pomoci jí, aby se mohla obnovit.

Narušené akné je jako škrábanec na obličeji, je důležité zabránit riziku infekce.

Po důkladném vyčištění místa šetrným přípravkem aplikujte dvakrát denně krém, který podporuje regeneraci a omezuje riziko vzniku jizev. 

A příště buďte trpěliví! Je lepší mít pupínek, který vydrží pár dní, než jizvu na celý život, že?

Zpět na začátek