Obsah

Prevence a zklidnění kožní vyrážky

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Jak poznat podráždění kůže

20 % populace se rodí s citlivou pokožkou, ale všichni jsme občas vystaveni kožní vyrážce. Každodenní nárazy, tření, používání přípravků, které pokožka nesnáší, klima, infekce... Tyto vnější nepříznivé vlivy narušují ochrannou kožní bariéru a způsobují záněty pokožky. Jejich příznaky jsou vidět: zarudnutí, suchost, praskání... A vy je cítíte: pálení, pnutí, bolest a někdy svědění... Ale nemusí to tak být. Využijte správnou péči ke zklidnění pokožky!

Některé kožní vyrážky jsou dočasné a zapomenete na ně stejně rychle, jako se objevily. Jiné mají tendenci se vracet. Když si uvědomíte, že kůže je vaším prvním kontaktem s okolním světem, je snadné si představit, jaký dopad mohou mít chronické vyrážky na váš život. Představují samozřejmě fyzické nepohodlí, ale také emocionální, psychologické a sociální nepohodlí... A proto je důležité jednat!

PODRÁŽDĚNÍ: PRŮVODCE

V případě kožních vyrážek není snadné poskytnout obecnou radu. Vyrážky mají různé příčiny a mohou se nacházet na různých částech těla: na obličeji, očních víčkách, v koutcích rtů, na rukou, stehnech, pažích... A to i v těch nejintimnějších partiích, jak je tomu v případě vaginálních vyrážek.  Léčba závisí na druhu vyrážky, ale existuje několik základních postupů, které můžete dodržovat, abyste pokožku zklidnili. Můžeme začít?

Jak zklidnit podrážděnou pokožku

  • Nechte svou pokožku odpočinout: přestaňte používat všechny podezřelé produkty.
  • Očistěte podrážděné místo vlažnou vodou a přípravkem s pH odpovídajícím pH pokožky.
  • Na podrážděné místo naneste vhodný přípravek, který přispěje k regeneraci pokožky.
  • Máte nějaké pochybnosti nebo obavy? Poraďte se se zdravotníkem.
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_conseils_traitement_1x1 473x473

Vše, co potřebujete vědět o vyrážkách na obličeji

Zarudnutí, skvrny, popraskání... Jestli existuje nějaká část těla, kde bychom se bez vyrážky obešli, pak je to obličej, protože jen ten vídáme v zrcadle. Jak předcházet kožním vyrážkám na obličeji a jak je zklidnit. Ráno i večer uplatňujte u své křehké pokožky šetrný rituál.

• Vyčistěte pleť jemným čisticím přípravkem bez mýdla, jehož pH odpovídá pH pokožky.
• Termální voda ve spreji zklidňuje a zjemňuje podrážděnou pokožku – obzvláště oblíbený sprej na zklidnění podráždění od žiletek a spálenin od slunce!

• Naneste neutrální hydratační krém proti podráždění.
• Omezte používání make-upu, dokud vyrážka neustoupí.

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

A hlavně, neškrábejte se!
 

Když je pokožka podrážděná, někdy pálí nebo svědí a je těžké nepodlehnout nutkání se škrábat. Tomuto nutkání je však nutné odolat. Škrábání může vést k tvorbě malých ložisek, které jsou otevřenými dveřmi pro bakterie a další nežádoucí látky, které zpomalují regeneraci pokožky. Nejlepší cestou je najít svůj klid, pravidelně hydratovat a používat přípravky, které podporují regeneraci pleti.

Chcete ještě trochu zklidnění navíc? Zajistěte větrání (pomocí ventilátoru, kusu lepenky apod.) a/nebo přiložte ledový obklad.

Dobré návyky pro správné hojení

Dobré návyky pro správné hojení

Ať už jde o pád na kole, popálení při grilování nebo pořezání při práci na zahradě, v každém věku je těžké vyhnout se běžným nehodám! Máme pro vás vše, co potřebujete vědět, abyste mohli pomohli s regenerací pokožky a předešli nevzhledným jizvám.

Všechny naše rady pro správné hojení jizev
Zpět na začátek