av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Vysvětlení kožních vyrážek

Kožní vyrážky jsou součástí živé, poškozené a obnovující se kůže. Naše kůže je první linií obrany před vnějším světem. Každý den nás chrání před mnoha různými dráždivými látkami. Někdy je toho na ni však „příliš“. Některé faktory narušují ochranou kožní bariéru a způsobují zánět.

Zarudnutí, otok, skvrny, pálení, pnutí, svědění... Kožní vyrážky mají mnoho podob a vyskytují se na různých částech těla, včetně těch nejintimnějších partií. Pro správnou léčbu kožní vyrážky je důležité určit její příčinu. Vaše pleť vás potřebuje: podejte jí pomocnou ruku, aby se zklidnila a regenerovala.

Jak rozpoznat kožní vyrážku od alergie

Zarudnutí v obličeji, skvrny na pažích, pupínky mezi prsty nebo v koutku oka... Když kůže volá o pomoc, je přirozené, že chceme najít vysvětlení. A někdy vyvstane otázka: je to alergie, nebo „jen“ kožní vyrážka?

Kožní vyrážky jsou obecně mnohem častější než skutečné kožní alergie. Vypadají jako lokalizovaný zánět v místě kontaktu s dráždivým faktorem.

Alergie jsou naopak imunologickou reakcí (na alergen). Na kůži se projevují zjevnými příznaky: červenými skvrnami s malými ekzémovými puchýřky, silným svěděním, otoky a výtoky, někdy doprovázenými intenzivním svěděním.
Pokud se u vás vyskytnou alergické reakce, okamžitě se poraďte se svým lékařem. Ten vás může poslat k dermatologovi nebo alergologovi, který provede alergologické testy a určí složku, která způsobuje reakci vaší pokožky.

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_1 473x473
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_2 473x473

„Vyrážka, kterou jsem měla na obličeji, měla obrovský dopad na mé duševní zdraví a sebevědomí. Z toho důvodu jsem byla také velice „podrážděná“! Od té doby, co jsem zjistila příčinu a upravila podle ní svou osobní péči, už si na ni ani nevzpomenu!“

Aurélie42 let

Kontaktní podráždění: nejčastější kožní vyrážka

Mezi nejčastější typy kožní vyrážky patří kontaktní podráždění (iritační kontaktní dermatitida). Tato kožní vyrážka může vzniknout při opakovaném tření oděvu o bradu, při tření kůže stehen, pocení při sportu, jako reakce na špatně snášený přípravek (krém, mycí prostředek apod.), ale i při drobných každodenních poraněních... Existuje tolik příležitostí přijít do styku s dráždivými látkami! Jak zklidnit podrážděnou pokožku v několika jednoduchých krocích? Řekneme to vše!

Prevence a zklidnění kožní vyrážky

SOS pro podrážděný zadeček dítěte

Au... Je pro vás těžké vidět zadeček vašeho dítěte tak zarudlý a bolavý. Není však třeba panikařit. Vyrážka z plenek je mírná kožní vyrážka, která obvykle během několika dní ustoupí, pokud podniknete správné kroky.

 Vše, co potřebujete k uklidnění svého děťátka!

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-fesses-bebe_1x1 473x473

Infekční kožní vyrážka: klíčová je ostražitost

Herpes, neštovice, pásový opar, impetigo... Některé kožní vyrážky mohou být způsobeny virovou, bakteriální nebo plísňovou infekcí, což je častý případ genitálních infekcí. Pokud máte takovou zkušenost, určitě se poraďte s lékárníkem nebo lékařem.

  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_varicelle_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_herpes_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_zona_4x5_367x460</span>

Co když se jedná o kožní onemocnění?

Skvrny, zarudnutí, svědění... Vrací se vám opakovaně kožní vyrážka, která vám začíná ztěžovat život? Může se jednat o chronické kožní onemocnění, jako jsou lupénka a ekzém. Naštěstí existuje spousta zklidňujících řešení.

Všechny naše tipy pro léčbu lupénky a ekzému

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Pečujte o svou pleť výběrem produktů s optimální snášenlivostí pro citlivou pleť (s minimálním obsahem složek) a vyhýbejte se vnějším nepříznivým faktorům (jako jsou chlad, horko, vítr a slunce). Dbejte také na faktory životního stylu: eliminujte faktory způsobující stres, jako jsou kouření, alkohol, některé potraviny a samozřejmě... Stres.

av_votre-peau_cicatrisation_peau-irritee_apaiser_1x1 473x473

Tipy pro léčbu kožní vyrážky

Jak vidíte, existuje mnoho příčin kožní vyrážky. Řešení se tedy samozřejmě liší... Většiny typů kožní vyrážky se však můžete zbavit několika jednoduchými kroky. Můžeme se tedy uklidnit?

  • Nechte pokožku odpočinout tím, že přestanete používat všechny podezřelé produkty.
  • Čistěte pleť přípravkem, jehož pH odpovídá pH pokožky.

  • Použijte vhodný přípravek pro péči o pleť, který vaše pleť dobře snáší, a pomozte tak pleti regenerovat.
  • Chraňte pleť před sluncem opalovacím krémem s velmi vysokým faktorem SPF.

Vše, co potřebujete vědět o péči o běžné kožní vyrážky

Kůže a covid-19: promluvme si o tom

Obličejové masky, změna životního stylu, stres... Vaše pokožka je v první linii. Tato bezprecedentní situace může vést ke kožní vyrážce. Zde je několik tipů, které vám pomohou zklidnit pokožku a pečovat o ni.

Jak pečovat o pokožku během covid-19

av_votre-peau_cicatrisation_covid-19_1x1 473x473

NAŠE ŘEŠENÍ PRO OBNOVU VAŠÍ PLETI

Nezbytné produkty pro obnovu, zklidnění a čištění citlivé a podrážděné pokožky pro celou rodinu.

ODPOVÍDÁME NA VAŠE OTÁZKY

Jsme tu, abychom vám pomohli odlišit fakta od fikce.

Ano, stres může vést k vyrážkám, zejména u těch, kteří jsou na ně náchylní. Stres ovlivňuje imunitu naší pokožky, která se stává křehčí a méně schopná obnovy. Může být přímou cestou k ekzémům, lupénce, akné a dalším onemocněním. Jaké je řešení? Naučte se metody, jak zvládat stres a cítit se lépe ve své kůži.

Většina běžných kožních vyrážek souvisí s kontaktem s dráždivým faktorem (tření, chlad, vítr, slunce, reakce na výrobek atd.). Některé vyrážky však mohou být způsobeny virovou, bakteriální nebo plísňovou infekcí a mohou vyžadovat léčbu léky. V případě pochybností se poraďte se zdravotníkem.
Vše, co potřebujete vědět o příčinách kožních vyrážek

Léčba kožní vyrážky samozřejmě závisí na její příčině. Existuje však několik způsobů, jak zklidnit zanícenou pleť: identifikujte dráždivý faktor a eliminujte ho (to bude vaše „mise“!), používejte šetrné čisticí přípravky bez mýdla a nezapomeňte na regenerační krém.
Vše, co potřebujete vědět o péči o kožní vyrážku

Léčba anální vyrážky závisí na příčině. Zásadní je samozřejmě dobrá hygiena: po každé stolici oblast šetrně očistěte vodou nebo jemným přípravkem bez mýdla a důkladně osušte. Můžete také použít zklidňující, hojivé krémy. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, poraďte se s odborným lékařem.

Důrazně se doporučuje poradit se s lékařem, aby určil příčinu kožní vyrážky. Některé intimní kožní vyrážky souvisejí s bakteriální, plísňovou nebo virovou infekcí a vyžadují lékařské ošetření. U některých typů zánětů, jako jsou záněty vulvy (vulvitida) nebo žaludu (balanitida), můžete zvolit také léčbu kombinací mědi a zinku, která působí antibakteriálně a antimykoticky.

Zjednodušeně řečeno, vyrážka z plenek je vyrážka způsobená mokrými a kyselými plenkami, která se vyskytuje na zadečku dítěte. Abyste jí předešli, je nezbytné dítě pravidelně přebalovat. Co když se vyrážka přesto objeví? Poskytněte dítěti úlevu v podobě jemných, zklidňujících a regeneračních krémů.
Nejnovější informace o vyrážce z plenek

AV_CICALFATE_Brand-website_Cicalfate-plus -Repair-cream

Cicalfate regenerační ochranný krém na suchá podráždění

Od té doby, co jsem tento produkt objevila, se bez něj neobejdu. Moje pleť se po velkém pupínku obnovila a získala zpět svou pružnost.

Karine, 42 let

DALŠÍ TÉMA: HOJENÍ JIZEV

DALŠÍ TÉMA: HOJENÍ JIZEV

Škrábanec na koleni, řezná rána na prstu, popálenina na ruce, škrábanec na obličeji... Všichni je dobře známe, náš nádherný tým drobných běžných poranění! Víte ale, jak o ně správně pečovat, abyste se vyhnuli viditelným stopám na pokožce? Tipy, triky a něco navíc... Řekneme vám vše, co potřebujete vědět pro správné hojení jizev.
Zpět na začátek