Obsah

Vaše pokožka je podrážděná. Dobře, ale co je příčinou?

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_bras_1x1 1:1

Na každou kožní vyrážku existuje řešení

Kožní vyrážky jsou součástí běžného života. Drobná poranění, odřeniny od oděvu, škrábání, chlad, slunce, vítr, dráždivé produkty, bakterie, viry nebo plísně... Existuje mnoho faktorů, které mohou poškodit vaši pokožku. Tyto nepříznivé vlivy narušují ochrannou kožní bariéru, která již nemůže plnit své obvyklé funkce ochrany a regulovat hydrataci. Řešení se samozřejmě liší v závislosti na typu vyrážky. Správnou péčí a přípravky však můžete své pokožce vždy podat pomocnou ruku, aby mohla regenerovat. 

NĚKOLIK SLOV OD NAŠEHO ODBORNÍKA

Některé faktory mohou vyvolat nebo zhoršit přecitlivělost kůže: to je situace, kdy kůže silně reaguje tam, kde byste si to nepřáli. Kožní vyrážky mohou být zdrojem velkých fyzických i psychických potíží, takže o ně v žádném případě nestojíme. Pro určení vhodné léčby je důležité určit příčinu podráždění.

Co způsobuje kontaktní podráždění a jak ho léčit

Slyšeli jste někdy o kontaktním podráždění (pro znalé: „kontaktní dermatitidě“)? Všichni jsme to někdy zažili. Jedná se o typ zánětu kůže související s vnějším faktorem:  podnebí, tření, holení, produkty, které pokožka nesnáší (krémy, čisticí prostředky pro domácnost, prací prostředky atd.).
Vaše kůže zčervená a objeví se mírné svědění.
Kůže může být bolestivá, pnout, brnět a někdy svědit, zejména pokud je vyrážka způsobena alergickou reakcí. Jste připraveni zklidnit svoji pokožku?

Tipy pro zmírnění kožní vyrážky 

  • Identifikujte dráždivou látku a eliminujte ji.
  • Očistěte pokožku šetrným přípravkem bez obsahu mýdla.
  • Použijte vhodný přípravek pro péči o pleť, který vaše pleť snáší a který má silný hydratační účinek. Pokud je vyrážka doprovázena výtokem, zvolte raději vysušující přípravek. 
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_solager_conseils_1x1 1:1

Proč je důležité identifikovat

infekční kožní vyrážky?

Některé vyrážky mají infekční příčinu. A někdy viry, bakterie, plísně a další parazité naši pokožku nešetří. Vždy se mi vybaví neštovice, jejichž „výhodou“ je, že se snadno poznají. Jiné typy vyrážek se mohou vyskytovat na nejintimnějších partiích a mohou být v běžném životě velmi nepříjemné, například vaginální, vulvární, penilní nebo anální vyrážky.

Proto je důležité jednat rychle. Ale jak?

 

• Pomozte pokožce, aby se sama obnovila: vyberte si přípravek s kombinací mědi a zinku, které působí antibakteriálně a antimykoticky.
• Neškrábejte se: prodlužujete tím regeneraci pokožky a může to zanechat nevzhledné stopy.

• Se svým zdravím si nezahrávejte... Proto si s pokožkou nezahrávejte: pokud máte jakékoli obavy, doporučujeme poradit se s lékárníkem nebo lékařem. Některé vyrážky mohou vyžadovat následnou péči.

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Když stres poznamená vaši pokožku

Stres, který zažíváte, není nikdy banální. Ve vašem těle vyvolává nesčetné reakce – a vaše pokožka z toho nevychází lehce! Pokud jste náchylní ke kožním vyrážkám a problémům, stres je může ještě zhoršit.
Pokud je to váš případ, je vaší prioritou zjistit jeho zdroj: snažte se identifikovat příčinu stresu, abyste našli řešení, která vám pomohou stres zvládat. Sport, jóga, meditace, psychoterapie, vaření, šití nebo origami... Existuje mnoho způsobů, jak zmírnit napětí. Najděte si ten, který vás osloví. Vaše pleť vám za to poděkuje! Stojí to za tu námahu, ne?

Správná péče o zadeček dítěte

Správná péče o zadeček dítěte

Jen málokteré dítě se vyhne skvrnité kožní vyrážce: známé jako „vyrážka z plenek“. Ačkoli je tento zánět neškodný, může být pro vaše dítě bolestivý, stejně jako pro vás, když se musíte dívat, jak dítě trpí. Máme pro vás vše, co potřebujete vědět, abyste se dobře postarali o jemnou pokožku svého dítěte!

Všechny naše rady týkající se prevence a léčby vyrážky z plenek
Zpět na začátek