AV_ATSW_Spray_Reducing winter redness_social_post_3282779003131_HD 16x9

Naše nejlepší tipy Recyklujte naše výrobky a šetřete vodou v koupelně

Každé, i to nejmenší a nejjednodušší gesto se počítá, a to počínaje tříděním odpadu v koupelně. Zvyk, který se stal nedílnou součástí našeho každodenního života.

Někdy však můžeme mít pochybnosti, zda je třeba určitý typ obalu likvidovat odděleně, či nikoli. A co tenhle? Pokud jde o úsporu vody, není to tak velká záhada – pokud je kohoutek zavřený, vodou se neplýtvá! 
Seznamte se s několika tipy, které vám pomohou třídit naše výrobky a snížit spotřebu vody v koupelně. 
 

Recyklace našich výrobků

Recyklace našich výrobků

Co je správně vytříděno, dá se recyklovat! Recyklovatelné obaly patří do popelnic na tříděný odpad. Všechny ostatní odneste do popelnice na směsný komunální odpad.

Vnější obaly a letáky: recyklovatelný papír a/nebo lepenka

Flakony s pumpičkou: recyklovatelné

Flakony: recyklovatelné

Flakony - spreje: recyklovatelné

Tuby: recyklovatelné

Kelímky (Hydrance Aqua-Gel, Balzám na tělo): recyklovatelné

Airless flakony a kelímky: nelze recyklovat

Flakony a tuby sterilní kosmetiky: nelze recyklovat

Make-up Couvrance (kromě tub s make-upem): nelze recyklovat

Kelímky (Revitalizační výživný krém): nelze recyklovat

Úspora vody 

Pomocí několika jednoduchých kroků můžete v koupelně šetřit vodou, aniž byste museli přijít o chvíle pohody. 
Když si například čistíte zuby nebo se holíte, zavřete kohoutek s vodou, když ji zrovna nepotřebujete. Ušetříte tak nejméně 18 litrů. Pokud tuto hodnotu vynásobíte počtem čištění zubů a/nebo holení, brzy se toto číslo výrazně zvýší.
Dávejte přednost sprchování před koupáním a při mydlení vypněte vodu. To přináší dvě výhody – pro životní prostředí i pro vaši pokožku. V zájmu životního prostředí pomůžete snížit spotřebu vody. Při sprchování (průměrně 80 litrů vody) se spotřebuje až třikrát méně vody než při koupání. Pokud jde o vaši pokožku, budete tak o ni lépe pečovat. Tvrdá voda má tendenci pokožku vysušovat a nadměrné množství chlóru ji může dráždit. Když se přestanete koupat, ke kontaktu vaší pokožky s vodou bude docházet méně. Myslíme si, že pět minut na sprchu bohatě stačí, takže máte dost času na to, abyste si poslechli svou oblíbenou ranní písničku nebo den zakončili s pocitem svěžesti! Pro ty, kteří chtějí jít ještě dál, jsou k dispozici také zařízení, která vám pomohou šetřit vodou.

Zpět na začátek