Pouze to nejnutnější
Naše přípravky Eau Thermale Avène

Naše přípravky Eau Thermale Avène

Pouze to nejnutnější

Dbáme na lehká složení, která dokážou uspokojit potřeby i té nejcitlivější pokožky. Odborníci tvořící složení přípravků Eau Thermale Avène neustále pracují na vývoji receptur se správným počtem složek. Podrobný rozhovor s Catherine Bidan, vedoucí laboratoře tvorby receptur Eau Thermale Avène.

av_formulation-expert-cbidan1 577x577

Čím jsou dermokosmetické přípravky Eau Thermale Avène zvláštní?

Obsahují složku, která je pro nás exkluzivní: Termální vodu Avène, aktivní složku se zklidňujícími účinky, jedinečnou svým minerálním a biologickým složením. Naše složení jsou navíc tak jednoduchá, že je dobře snášejí i   nejcitlivější typy pleti. Dbáme na to, aby naše seznamy ingrediencí (INCI) byly co nejkratší, snažíme se použít jen to nejnutnější. Žádné třpytky, žádné ozdůbky.

Nabízíme také přírodní složení a receptury, které minimalizují dopady na životní prostředí: 90 % našich oplachovacích přípravků (například sprchový gel) je bioodbouratelných* a používáme ne-ekotoxické sluneční filtry**. A ať už se jedná o jakýkoliv přípravek, musí být účinný, s příjemnou texturou, vhodný pro opakovanou aplikaci během dne a především musí být dobře snášen i tou nejcitlivější pokožkou.

 *Test OECD 301B, s výjimkou produktů specifických pro konkrétní zemi **Testy provedené institucí Observatoire Océanologique v Banyuls-sur-Mer na reprezentativních druzích korálů, fytoplanktonu a zooplanktonu. 

Jak zajišťujete bezpečnost dermokosmetických výrobků Eau Thermale Avène?

Každá složka v našem portfoliu surovin podléhá schválení naším toxikologickým oddělením. Jakmile získáme souhlas, přidáme ingredience do našich receptur, které se následně také testují. Poté provedeme testy snášenlivosti pomocí alternativních metod a klinických testů. Teprve poté se rozhodneme, zda výrobek schválíme, nebo ne. Přísné postupy, přesnost, jasně dané podmínky a etika jsou s naší farmaceutickou kulturou neoddělitelně spjaty.

Žádné třpytky, žádné ozdůbky. Ať už jde o jakýkoli produkt, je navržen tak, aby byl bezpečný, účinný, dobře se snášel a měl příjemnou texturu.

PF_RESEARCH_VIGOULET_HD_2016 -12- 577x611

Proč je ve složení dermokosmetických přípravků Eau Thermale Avène tak málo složek?

Protože omezením jejich počtu vystavujeme kůži menšímu riziku reakce na některou z nich a o to jde především. Není to však jediný způsob, jak se vyhnout možné reakci, zásadní je samozřejmě také výběr složek. Díky tomu všemu věříme, že můžeme vyrábět produkty se stále lepší snášenlivostí..

Naše receptury také obsahují menší počet složek, protože se snažíme jít mnohem dál, než vyžadují předpisy. Předcházíme rizikům tím, že snižujeme množství konkrétních konzervačních látek a snažíme se nahradit kontroverzní složky, jako jsou silikon, oxid křemičitý, akrylát atd. Zároveň zajišťujeme stejnou míru snášenlivosti, účinnost a texturu. To je problém minimalistických receptur. Jde o kreativitu. 

 

av_formulation-expert-cbidan2 577x577

Jak číst seznam ingrediencí (INCI) na kosmetickém přípravku?

Složky uvedené na prvních místech jsou ty, které mají ve složení nejvyšší koncentraci. Pokud je vaše pleť citlivá, vybírejte přípravky s co nejkratším seznamem přísad (INCI) a vyhněte se těm, které obsahují barviva, esenciální oleje a alkohol. 

Sterilní kosmetické přípravky jsou vyrobeny ve sterilním prostředí a neobsahují konzervační látky ani parfemaci.

Podívejme se blíže na sterilní kosmetiku. Co přesně je sterilní kosmetika?

Jedná se o výrobní normu, která z kosmetického výrobku vylučuje všechny typy konzervačních látek (uvedené i neuvedené na seznamu). Všechny dotyčné výrobky jsou tedy vyrobeny bez konzervačních látek a parfemace a jsou vyráběny ve sterilním prostředí. Jejich výhodou je dokonale hermeticky uzavřený obal, který zajišťuje jejich uchování a chrání je před rizikem kontaminace po otevření. Sterilní kosmetické přípravky proto mohou obsahovat pouze látky, které jsou pro jejich účinek nezbytné. Přípravek např. může obsahovat až šest složek vybraných pouze pro jejich dokonalou kompatibilitu a dobrou snášenlivost s nejnáročnějšími typy pleti se sklonem k nepředvídatelným kožním reakcím. Zásadní inovace.

Zpět na začátek