Zklidňuje i tu nejcitlivější pokožku
Hydroterapeutické centrum Avène

Hydroterapeutické centrum Avène

Zklidňuje i tu nejcitlivější pokožku

Hydroterapeutické centrum Avène, které se věnuje dermatologii, je vybaveno špičkovým lékařským vybavením. Na základě vědeckých poznatků se zabývá inovativním využitím vodoléčby při léčbě kožních onemocnění.

Hydroterapeutické centrum Avène vám ve zdravém a bezpečném prostředí umožní pocítit sílu jedinečné vody s vědecky prokázanými vlastnostmi.

Proč podstoupit termální léčbu v Avène?

Hydroterapeutické centrum Avène přijímá pacienty z celého světa. Kteří trpí kožními onemocněními, jako jsou atopická dermatitida a ekzémy, lupénka, ichtyóza, chronický pruritus a prurigos, mají jizvy, následky popálenin, kožně-slizniční lišeje, problémy se sliznicemi dutiny ústní, problémy vlasové pokožky nebo potíže po onkologické léčbě. Tento seznam není vyčerpávající. Po konzultaci praktického lékaře s lékařem termálních lázní mohou být léčeny i další stavy. 

AV_instit-bath-hydrotherapy-center-avene-hd

Individuální léčba

Protože si uvědomujeme, že každý zdravotní problém je jedinečný, sestaví vám po příjezdu lékař termálních lázní individuální léčebný program pro váš pobyt (pobyty mohou trvat 1, 2 nebo 3 týdny).

Zahrnuje základní procedury s termální vodou: koupele, sprchy, střiky a  nápoje. V závislosti na potřebách vaší pokožky vám mohou nabídnout doplňkové procedury s termální vodou, jako jsou filiformní sprchy nebo obklady z termální vody, podvodní masáže, lokální střiky atd. Také specifické procedury, jako jsou zábaly nebo hydratační procedury na modelaci těla, hydratační procedury na obličej a kompletní ošetření vlasové pokožky.

AV_instit-local-pulverization-hydrotherapy-center-hd

Podpora šitá na míru

Procedury v Avène jsou často okamžikem klidu, kdy se můžete znovu těšit z nejpříjemnějších stránek života. Jde o to, abyste se smířili sami se sebou i s ostatními...

Proto vám nabízíme možnost účastnit se seminářů a konferencí, kde získáte informace a které vám každý den pomohou lépe zvládat váš zdravotní stav. To vám umožní přijmout správná preventivní opatření, abyste prodloužili příznivé účinky termální léčby, zabránili zhoršení stavu nebo prostě zmírnili úzkost a stres. Využijte těchto chvil. Jsou ideální příležitostí popovídat si a sdílet svoje zkušenosti.

AV_workshop-make-up-Avene-hydrotherapy-center

Naše semináře:

hygiena a hydratace, jak se vyvarovat škrábání, relaxace a make-up v lékařské kvalitě.

Naše konference:

lázeňství v Avène, dermatologie, dieta a výživa.

Pravidelně nabízíme nová témata seminářů a konferencí.

Hydroterapeutické centrum Avène: dětské království

Ve společnosti Avène víme, že chronická dětská dermatologická onemocnění, jako jsou atopická dermatitida a ekzém, mají významný dopad nejen na každodenní život dětí, ale také na jejich rodiny.

Termální procedury v Avène můžete vnímat jako příležitost ke sblížení se se svým dítětem v novém, jedinečném a uklidňujícím prostředí. Každý čtvrtý lázeňský host je dětský klient a v termálních lázních jsou dokonce vítána batolata od 3 měsíců věku! Protože každý zdravotní problém je jedinečný, poskytneme vašemu dítěti ihned po příjezdu individuální program péče, který mu doporučí lékař centra. Díky speciálním seminářům můžete své dítě doprovázet a využít pobyt k tomu, abyste se společně naučili život s tímto onemocněním každý den lépe zvládat.
 

AV_instit-hydrotherapy-treatment-compress-kid-hd

Hydroterapeutické centrum s certifikátem Aquacert®

Od roku 2010 je Hydroterapeutické centrum Avène držitelem certifikátu „Aquacert HACCP thermalisme®“. Tento certifikát potvrzuje zdravotní nezávadnost termální vody, která se používá k léčbě. 

av_certification-aquacert-avene-center

Viditelné a dlouhodobé výsledky

Individuální léčebný program pro viditelné zlepšení na konci léčby s cílem zvýšit účinnost a snížit nežádoucí účinky na pleť. 

Výrazné zlepšení od začátku léčby do jejího konce1

V Avène jsme uskutečnili studii v průběhu osmi léčebných sezón na základě dat o více než 10 000 pacientech trpících atopickou dermatitidou nebo lupénkou.

¹. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2011 únor; 25 Suppl 1:30-4

Atopická dermatitida – 42 %

pokles v testu SCORAD (SCORing Atopic Dermatitis), hodnocení atopické dermatitidy po 3 týdnech léčby

av_treatment-result-da-d0d18 1:1
av_treatment-result-psoriasis-d0d18  473*473

Lupénka – 54 %

snížení indexu PASI (Psoriasis Area and Severity Index) a rozsahu psoriázy po 3 týdnech léčby

Prokázaná krátkodobá a střednědobá účinnost 2

V souvislosti s dědičnou ichtyózou byla provedena studie na 44 pacientech.

². Br J Dermatology 2011;165(6):1087-94

Dědičná ichtyóza – 31 %

snížení dlouhodobého skóre ichtyózy (6 měsíců)

av_treatment-result-ictyosis-d0d18  473*473

Snížení vedlejších účinků léčby na kůži po termální léčbě3

³. Eur J Cancer Care. 2017;e12735.

AV_instit-postcancer-hydrotherapy-massage-hd 473*473

Léčba po onkologickém onemocnění

Nedávno byla provedena studie na 70 ženách v remisi po léčbě rakoviny prsu.

Snížení suchosti a svědění (specifická stupnice NCI CTAE) a lymfedému (specifická stupnice EORTC BR23) po 3 týdnech

SUCHOST: -100 %
PRURITIS: -61 %
LYMFEDÉM: -43 %:

Zpět na začátek