Sylvie a její léčba  lupénky termální vodou
Každá pleť má svůj vlastní příběh

Každá pleť má svůj vlastní příběh

Sylvie a její léčba lupénky termální vodou

Léčbu Termální vodou Avène a poradenství našeho týmu odborníků využila pacientka i její doprovod. Seznamte se se zkušenostmi Sylvie, která navštěvuje Hydroterapeutické centrum Avène již několik let. Trpí lupénkou. Během léčby hodí své starosti za hlavu.

Jak dlouho jezdíte do Hydroterapeutického centra Avène, abyste si dopřála úlevu od lupénky?

První návštěva proběhla, když mi bylo třicet let. Lupénku jsem měla na loktech, nohách a v dolní části zad. Ložiska byla zánětlivá, hodně jsem se škrábala, nosila jsem jen dlouhé oblečení. Byla jsem tím posedlá. Na radu svého dermatologa jsem sem jela dva roky po sobě. Termální voda u mě udělala zázraky. Za tři, čtyři dny už moje kůže nebyla jako dříve. A pak jsem kvůli rodinným povinnostem čekala dvacet let, než jsem se mohla znovu vrátit. Letos v létě končím čtvrtý lázeňský pobyt a odjíždím s plánem absolvovat další v příštím roce.

Jak se cítíte, když jste tady?

Moje lupénka postihuje pouze lokty a naučila jsem se s ní smířit. Ale tady se neptám každý den, jestli ložiska ustupují nebo ne, říkám si prostě „uvidíš za tři týdny“. A mezitím hodím starosti za hlavu. Cítím se svobodnější a starám se o sebe. Miluji koupání v Termální vodě Avène, žiji přítomným okamžikem, znovu se cítím šťastná. A pak si uvědomím, že tady je všechno krásné: centrum, park, stezky pro pěší...

av_psoriasis-patient_care
av_psoriasis-patient_lifestyle

A po termální kúře?

Učím se zde zvládat svou nemoc. Myslím, že jsem se zúčastnila téměř všech seminářů: líčení, hygiena, hydratace a alternativy ke škrábání, zvládání stresu. Jeden rok jsem dokonce zkusila tai-či. Odnáším si odsud spoustu rad a mám motivaci je uplatňovat v praxi. Mám ze sebe lepší pocit a jsem otevřenější vůči ostatním.

Jedno místo: stezka, která vede z lázní do parku.

Jedna procedura: koupel v Termální vodě Avène.

Jeden objev: nová přátelství

 

av_psoriasis-patient2_lifestyle

Lupénka:

co to je?

Lupénka je chronické zánětlivé onemocnění, které se vyznačuje nápadnými, zarudlými, vyvýšenými skvrnami pokrytými bělavými šupinkami nebo tenkou stříbřitou vrstvou, která se snadno odlupuje. Existují různé formy lupénky: jedná se o komplexní onemocnění, které může mít u jednotlivých pacientů mnoho podob a může se v různých fázích života projevovat různým způsobem.

Zpět na začátek