Milena, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pro atopickou dermatitidu
Každá pleť má svůj vlastní příběh

Každá pleť má svůj vlastní příběh

Milena, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pro atopickou dermatitidu

Předností termální vody Avène a poradenství našeho týmu odborníků využila pacientka i její doprovod v rámci léčebného programu v Hydroterapeutickém centru Avène.
Seznamte s příběhem Eriky. Vypráví o atopické dermatitidě její dcery Mileny a o jejich rodinném výletu do Hydroterapeutického centra Avène.

Jak jste se dozvěděli o Hydroterapeutickém centru Avène?

Od pediatra mé dcery. Milena posledních šest měsíců trpí atopickou dermatitidou. Vyznačuje se ložisky v loketních a kolenních jamkách, někdy se objevují i na zádech nebo břiše. Nyní jsou jí čtyři a půl roku. Říká, že ji to pálí, štípe a svědí. Její pokožka je velmi suchá. Svědění začíná hned po probuzení a vrací se večer a v noci. Je těžké žít s tím každý den. Cítíme se bezmocní.

Co jste se v Avène dozvěděli? 

Přijeli jsme jak kvůli účinkům Termální vody Avène, tak kvůli seminářům a konferencím o atopické dermatitidě. Obojí jsme opravdu potřebovali. Po léčbě je Milenina pokožka hladší, méně svědí. Moje dcera miluje hlavně bubliny. S manželem se na seminářích střídáme. Tato setkání rodičů a dětí na téma zdraví kůže nám také umožňují komunikovat s ostatními rodinami, abychom se necítili tak osaměle. A užít si příjemné chvíle s pečovateli.

AV_dematitis-atopic-child-girl-3_lifestyle

Jak si představujete budoucnost po termální léčbě Mileniny atopické dermatitidy?

Na konci termální léčby jsme s dermatologem viděli jasné zlepšení Mileniny kůže. Užitečné pro nás byly také semináře. Jsou určeny pro děti, takže moje dcera pochopila význam každodenní péče. Poznala také několik alternativ ke škrábání. Já jsem se naučila krém správně nanášet. Tyto tři týdny nás povzbudily k návratu ke správným návykům a jsme odhodláni v nich pokračovat i doma, abychom prodloužili účinky termální léčby. Těšíme se, až se sem příští rok vrátíme!

 

AV_dematitis-atopic-child_girl_care
AV_dematitis-atopic-child-girl_lifestyle

Jedno místo : obří šachovnice v parku u Hydroterapeutického centra Avène (která zabaví Milenina bratra)

Jedna léčba : Koupel v Termální vodě Avène

Nečekaný objev : krásná a velmi rozmanitá krajina v regionu

ATOPICKÁ DERMATITIDA

Chronické onemocnění

Atopická dermatitida, známá také jako atopický ekzém, je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Nejčastějšími příznaky jsou zarudlé, svědící skvrny a suchá kůže. 

Zpět na začátek