Françoise, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pro léčbu po onkologickém onemocnění
Každá pleť má svůj vlastní příběh

Každá pleť má svůj vlastní příběh

Françoise, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pro léčbu po onkologickém onemocnění

Předností Termální vody Avène a poradenství našeho týmu odborníků využila pacientka i její doprovod v rámci léčebného programu v Hydroterapeutickém centru Avène. Seznamte se se zkušenostmi Françoise. Při její první termální léčbě po onkologickém onemocnění si mohla oddechnout.

Jak jste se dozvěděla o léčbě vhodné po onkologickém onemocnění v Hydroterapeutickém centru Avène? 

Vše začalo setkáním u kulatého stolu na téma termální léčby, které pořádalo sdružení Maison Rose v Bordeaux, kde se věnují ženám postiženým rakovinou. Když jsem slyšela vyprávění lidí o léčbě, která uzdravuje fyzicky i psychicky, řekla jsem si, že je to něco, co budu na konci své léčby potřebovat. Nakonec mě přesvědčil popis krajiny v okolí Avène a piemontského regionu. Pro někoho, kdo rád chodí, to opravdu nebylo zklamání.

Jak byste termální léčbu v Avène popsala?

Jako chvíli pro oddech. Přijela jsem, i když jsem nevěděla, jak na mě bude léčba působit. Moje kožní potíže nebyly závažné. Po chemoterapii a operaci prsu trpím hlavně citlivou pokožkou hlavy a pocitem tíhy a brnění v ruce na operované straně. Využila jsem individuální léčebné programy, které mi předepsal můj lékař. Sprchy s termální vodou masírovaly postižené vnitřní tkáně, koupele mě uvolňovaly a cítila jsem se dobře. Chodila jsem také na masáže a do posilovny s fyzioterapeutem. A co se týče mé křehké vlasové pokožky, koupila jsem si speciální pečující přípravek. Již po týdnu bylo patrné jasné zlepšení.

AV_post-cancer-treatment-patient_lifestyle 1638x722

A jak se cítíte tři týdny po této termální terapii?

Dokázala jsem úplně vypnout. Mohla jsem si povídat s ostatními lidmi, kteří procházejí léčbou po onkologickém onemocnění. To pro mě bylo opravdu důležité. Mám nyní méně suchou pokožku hlavy a ruka je mnohem méně necitlivá, je lehčí. Doufám, že příznivé účinky přetrvají i nadále, až budu doma. Vím, že je to možné. Ale příští rok se určitě vrátím. Už jsem kontaktovala majitele ubytování, abych si rezervovala pobyt.

AV_post-cancer-treatment-patient_care 473x473
AV_instit-village-drone-view-hd 472x472

 

Jedno místo: chodník vedoucí z lázní do vesnice Avène

Jedna procedura: masáž od fyzioterapeuta

Jeden objev: místní restaurace Auberge de Madale (nebo spousta malých místních výrobců organických produktů)

 

Bližší informace

Proč může být termání terapie po onkologické léčbě prospěšná?

Kromě samotné operace nebo dokonce rekonstrukce prsu, po které mohou zůstat nevzhledné nebo bolestivé jizvy, může mít onkologická léčba (radioterapie, konvenční chemoterapie a/nebo moderní cílená léčba) vedlejší účinky projevující se na kůži: suchá kůže, léze, radiodermatitida atd. Termání terapie pak může být prospěšná pro obnovení pocitu komfortu a zdraví pokožky.

Zpět na začátek