Stárnutí pleti

Stárnutí pleti

Jemné vrásky, ztráta jasu a pevnosti pleti. Několik signálů připomínajících, že čas neúprosně plyne....

Názor odborníka

Otázky / Odpovědi
 • Existují dvě kategorie: :
  1 - Retinoidy, derivány vitamínu A
  • Některé retinoidy jsou lokálně používanými léky, které musí předepsat lékař.
  • Jiné retinoidy, např. retinaldehyd, mají status dermokosmetického přípravku a lze je koupit bez lékařského předpisu. Retinaldehyd se dle potřeb kůže fyziologicky mění v aktivní vitamin A a působí v hlubších vrstvách, kde podporuje buněčný metabolismus, a na povrchu, kde zlepšuje jas pleti.
  2 - Kyselina hyaluronová
  Kyselina hyaluronová, jedna z hlavních složek kůže, je syntetizovaná buňkami epidermis (keratinocyty) a dermis (fibroblasty). Vylučování kyseliny hyaluronové se s věkem snižuje. Kyselina hyaluronová přitom hraje zásadní roli při zajišťování pružnosti a hydratace pleti.
  Nedostatek kyseliny hyaluronové lze dnes nahradit dermokosmetickými přípravky.

 • Hlavními technikami jsou:
  - peelingy různé hloubky - laserové dermabraze
  - ošetření několika typy laserových nebo jiných světel
  - injekční výplně vrásek: kolagen nebo kyselina hyaluronová
  - injekce botulotoxinu pro korekci hlubokých vrásek svalového původu
  - estetická chirurgie: v některých případech je lifting obličeje nebo krku či operace očních víček (blefaroplastika) na místě. Výběr konktrétní techniky závisí na individuálním stavu pleti. Každá pleť stárne jinak a její potřeby se tak mohou lišit.

 • Menopauza znamená snížení sekrece pohlavních hormonů, včetně estrogenů, které mají vliv na napětí a tloušťku pleti. Menopauza je proto jedním z faktorů ovlivňujících stárnutí pleti.

 • Je prokázáno, že v kůži kuřáků se dějí změny, které přispívají k rychlejšímu stárnutí: objevují se vrásky, pleť žloutne.

 • Mnohé doplňky stravy s obsahem vitaminů, aminokyselin nebo stopových prvků zpomalují stárnutí pleti díky svému antioxidačnímu účinku.

 • Ano, skutečně není možné mít stejnou kůži ve 20 a v 60 letech.
  Všechna zmíněná opatření umožňují zmírnit následky jejího stárnutí. Zejména lze ovlivnit ty, které jsou způsobeny slunečním zářením.

 • Když pleť stárne, ztrácí svou strukturu. Proto se snáze dehydratuje, je oslabená a méně odolná vůči vlivům vnějšího prostředí (klima, znečištěné ovzduší, nevhodná hygiena…). Je tedy na místě pleť pravidelně hydratovat pomocí vhodných dermokosmetických přípravků, které podporují obnovu chybějící ochranné hydrolipidické vrstvy.

Stárnutí pleti

Pleť stárne...

Proč?
Den za dnem zanechává čas na pleti stopy a stárnutí pleti nám tento fakt viditelně připomíná.
Tyto hluboké změny mají zajisté mnoho příčin a jsou důsledkem životního stylu a genetických dispozic.


Jak? 

 • Co je viditelné …

   

Plynoucí čas zanechává na pleti během života viditelné stopy.

- Mezi 25. a 50. rokem věku pleť zraje, stává se méně odolnou a postupně ztrácí svůj původní jas. Na určitých místech se rýsují první jemné a mimické vrásky (v okolí očí, kolem úst...).

- Po 50. roce věku se vrásky postupně prohlubují, pleť povoluje, na tváři i krku začínají být patrné výrazné změny. • Co se děje …

   

Tyto projevy jsou spojeny se změnami nebo řídnutím sítě kolagenových a elastinových vláken a úbytkem kyseliny hyaluronové. Doprovází je zvýšená suchost kůže.
Kůže stárne podle stejných pravidel jako ostatní orgány lidského těla, navíc je vystavovaná agresivním vlivům vnějšího prostředí. Ke zpomalení metabolismu kožních buněk se přidávají opakované útoky volných radikálů vznikajících v důsledku expozice UV záření. Následkem toho kůže na některých místech stárne rychleji (obličej, krk, hřbety rukou, předloktí).Prevence je velmi důležitá!


Nemůžeme zastavit čas, zcela se vyhnout stresovým faktorům, ale můžeme aktivně ovlivnit stárnutí kůže, způsobené tzv. fotostárnutím, tedy expozicí UV záření.
Vyhýbejte se nadměrnému opalování a dodržujte správné návyky.
Součástí prevence fotostárnutí kůže je fotoprotekce: nevystavovat se nadměrnému působení UV záření, zejména v době jeho nejsilnějšího účinku, nosit oblečení, klobouk a sluneční brýle (homologované), používat fotoprotektivní přípravky s vysokým ochranným faktorem.
A pochopitelně nezapomínat na to, že NIKDY nemáme přímému působení slunečnho záření vystavovat děti do 3 let věku.
Poslat e-mailem
 • Individuální dermokosmetické poradenství
 • Speciální nabídky & soutěže
 • Recenze Vašich oblíbených produktů

Každá pleť má svě specifické potřeby,
objevte svůj rituál péče s Eau Thermale Avène.

Spustit diagnostiku
 • Doporučení produktů pro Váš typ pleti
 • Přístup k Vašim oblíbeným produktům a recenzím
 • Uložte si své nákupy, abychom Vás mohli odměnit za Vaši loajalitu
Zaregistrujte se nyní

Vyhledávání

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account