Stárnutí pleti
Určité faktory mohou způsobit nebo umocňovat přehnanou citlivost pleti. Ta potom výrazně reaguje právě v okamžiku, kdy byste si to nejméně přáli...

Pleť stárne... Proč?
Tyto hluboké změny mají zajisté mnoho příčin a jsou důsledkem životního stylu a genetických dispozic.
Jak?
Co je viditelné …
Plynoucí čas zanechává na pleti během života viditelné stopy.
- Mezi 25. a 50. rokem věku pleť zraje, stává se méně odolnou a postupně ztrácí svůj původní jas. Na určitých místech se rýsují první jemné a mimické vrásky (v okolí očí, kolem úst...).
- Po 50. roce věku se vrásky postupně prohlubují, pleť povoluje, na tváři i krku začínají být patrné výrazné změny.
Tyto projevy jsou spojeny se změnami nebo řídnutím sítě kolagenových a elastinových vláken a úbytkem kyseliny hyaluronové. Doprovází je zvýšená suchost kůže.
Kůže stárne podle stejných pravidel jako ostatní orgány lidského těla, navíc je vystavovaná agresivním vlivům vnějšího prostředí. Ke zpomalení metabolismu kožních buněk se přidávají opakované útoky volných radikálů vznikajících v důsledku expozice UV záření. Následkem toho kůže na některých místech stárne rychleji (obličej, krk, hřbety rukou, předloktí).
Prevence je velmi důležitá!
Nemůžeme zastavit čas, zcela se vyhnout stresovým faktorům, ale můžeme aktivně ovlivnit stárnutí kůže, způsobené tzv. fotostárnutím, tedy expozicí UV záření.
Vyhýbejte se nadměrnému opalování a dodržujte správné návyky.
Součástí prevence fotostárnutí kůže je fotoprotekce: nevystavovat se nadměrnému působení UV záření, zejména v době jeho nejsilnějšího účinku, nosit oblečení, klobouk a sluneční brýle (homologované), používat fotoprotektivní přípravky s vysokým ochranným faktorem.
A pochopitelně nezapomínat na to, že NIKDY nemáme přímému působení slunečnho záření vystavovat děti do 3 let věku.