Smíšená pleť

Smíšená pleť

"Smíšená“ pleť je běžným typem pleti a častým důvodem návštěvy dermatologa...

Názor odborníka

Otázky / Odpovědi
 • Pleť v oblasti T-zóny bývá mastná, objevují se na ní rozšířené póry a na pohled se nadměrně leskne. Tuto oblast obličeje nejdřív ošetřete Zmatňující pleťovou vodou a následně aplikujte Zmatňující emulzi z řady Cleanance. Oba produkty regulují tvorbu kožního mazu a zajišťují snížení lesku pleti v průběhu dne. Pro podklad sáhněte po krycím make-upu s nekomedogenní texturou. Jako tečku na závěr pro dokonalé zmatnění a fixaci make-upu použijte Mozaikový světlý pudr z řady Couvrance.

 • Pamatujte si, že akné je chronické onemocnění kůže a tedy pouze dermatolog Vám může přesně poradit, jestli potřebujete speciální přípravky pro aknózní pleť a jak je používat.
  Smíšená pleť je sice nejčastěji se vyskytujícím typem pleti, ale zároveň vyžaduje tu nejnáročnější péči, protože se musí dbát na správné ošetření jak mastnější oblasti, tak sušších partií pleti, které vykazují známky intolerance po použití přípravků pro mastnou pleť. Pro T-zónu musí být proto použity speciální přípravky proti akné (včetně lékařem předepsané přípravky). Doporučujeme používat dermokosmetické přípravky, které jsou vysoce snášenlivé a obnovují komfort kůže.

 • Spousta lidí s aknózní pletí se snaží nepříjemné projevy akné skrýt léze. Mnoho produktů však tyto projevy ještě víc zvýrazní. Proto je důležité používat nemastné a nekomedogenní textury, které jsou kombinovány s hydratačními složkami, aby pleť se sklonem k tvorbě akné příliš nevysušovaly.

 • Vlastnosti fotoprotekčních přípravků byly vždy považované za příliš hutné, husté textury a ne zrovna kompatibilní s mastícími se oblastmi obličeje.
  Během horkých dní slunce způsobuje zvýšenou produkci mazu u smíšené pleti. Vývoj textur slunečních přípravků ale výrazně pokročil a v současné době existují textury přizpůsobené různým typům pleti. Dnes je proto snadné najít přípravek, který bude vaši pleť chránit a zároveň jí i vyhovovat.
  Zjistěte více o přípravku CLEANANCE SLUNEČNÍ OCHRANA SPF 30 - sluneční ochrana pleti se sklonem k akné.

Smíšená pleť

Charakter naší kůže se liší na různých částech těla. Například kůže očních víček, dlaní a podpaží není stejná ani po stránce anatomické ani funkční. Jen při pohledu na obličej lze nalézt odlišné znaky kůže na tvářích, na čele a na bradě.

SMÍŠENÁ PLEŤ


„Smíšená“ pleť je běžným typem pleti a častým důvodem návštěvy dermatologa.
Pojem „smíšená pleť“ nepatří mezi dermatologické pojmy tak jako suchá nebo seboreická pleť. Vyznačuje se mastnými místy ve střední části obličeje neboli „T-zóny“ (čelo, nos a brada), v ostatních zónách obličeje může být pleť normální až suchá (místy se mohou objevovat šupinky).

PROČ MLUVÍME O SMÍŠENÉ PLETI, NIKOLI PLETI SUCHÉ?


Typ pleti nemůžeme změnit, ale můžeme vyrovnat určité nedokonalosti díky používání vhodných kosmetických přípravků.
Nicméně, typ pleti se může s věkem měnit: po překročení 50 roku se pleť může změnit na příklad ze smíšené na suchou.


MĚLI BYCHOM TEDY POUŽÍVAT PŘÍPRAVKY URČENÉ PRO AKNÓZNÍ PLEŤ?


Přesto, že u smíšené můžeme najít zóny mastné pleti nebo pleti se sklonem k akné, používání přípravků určených pro mastnou pleť není vhodné. Pokud máte smíšenou pleť, je lepší zvolit specifické přípravky péče přizpůsobené jak suchým oblastem na obličeji, tak i těm mastnějším. Aplikace přípravků určených pro mastnou pleť na suchá místa (nebo naopak, používání přípravků pro suchou pleť na masné oblasti) často zanechává negativní efekt a způsobuje zhoršení stavu pleti.

JAK PEČOVAT O SMÍŠENOU PLEŤ?


Doporučuje se používat přípravky speciálně přizpůsobené pro smíšenou pleť, které:
 1. Snižují negativní projevy T-zóny. Cílem je omezení lesku pleti a mastného vzhledu a také zmírnění projevů seborey a celkové zmatnění pleti.
 2. Poskytnout dokonalou hydrataci a komfort oblastem, kde pociťujeme pnutí a suchost.
Přípravky s peelingovým efektem by se neměly používat kvůli jejich agresivním účinkům na suchou pleť a stimulaci produkce mazu na mastících se oblastech.
Poslat e-mailem
 • Individuální dermokosmetické poradenství
 • Speciální nabídky & soutěže
 • Recenze Vašich oblíbených produktů

Každá pleť má svě specifické potřeby,
objevte svůj rituál péče s Eau Thermale Avène.

Spustit diagnostiku
 • Doporučení produktů pro Váš typ pleti
 • Přístup k Vašim oblíbeným produktům a recenzím
 • Uložte si své nákupy, abychom Vás mohli odměnit za Vaši loajalitu
Zaregistrujte se nyní

Vyhledávání

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account