Odborníci

Nedokonalosti pleti

Nedokonalosti pleti

Jizvy, černé tečky, mateřská znaménka nebo zašedlá pleť jsou projevy nedokonalostí. Tyto nedokonalosti lze korigovat pomocí vhodných přípravků korektivní kosmetiky.

Určité faktory mohou způsobit nebo umocňovat přehnanou citlivost pleti. Ta potom výrazně reaguje právě v okamžiku, kdy byste si to nejméně přáli...

The brand Eau thermale Avène

Nedokonalosti pleti

Kožních nedokonalostí je mnoho a projevují se různými způsoby.

Některé jsou vrozené, proto se jim říká "mateřská znaménka". Mohou být buď světlejší (depigmentovaná), barevná (tzv. barvy mléčné kávy) nebo červená (angiomy). V jiných případech se jedná o získané dermatózy.

Bílé skvrny- vitiliga (lokalizovaná ztráta kožního pigmentu) jsou benigní (nezhoubná), ovšem velmi neestetické, viditelné zejména na snědé pleti.

Hnědé skrvny vznikající v důsledku nadměrné expozice slunečnímu záření. Častěji se objevují v těhotenství, proto se jim říká "těhotenská maska", ovšem objevují se i u netěhotných žen, někdy dokonce i u mužů.

Některé obličejové dermatózy (např. rozacea....) lze zlepšit specifickou léčbou.

Akné, velmi časté kožní onemocnění, si zaslouží zvláštní pozornost. Často se stává, že některé aknózní pupínky zanechávají dlouho přetrvávající stopy a jizvy, zejména jsou-li velké, hluboké nebo pokud byly nevhodným způsobem "vymačkávány".

Po všech výkonech dermatologické nebo plastické chirurgie v obličeji přichází fáze hojení, kdy se na pleti vyskytují přechodné nedokonalosti.

Také některá závažnější kožní onemocnění (ichtyóza, těžké popáleniny...) vyžadují korektivní líčení.

Základní pravidla prevence:
především včasná a správně zvolená léčba zánětlivých dermatóz;
dále správná fotoprotekce (ochrana před slunečním zářením). Nejvíce hyperpigmentových skvrn vzniká nebo se zhoršuje působením slunečního záření. Pečlivá ochrana před slunečním zářením je "dobrým pojištěním" před vznikem pigmentových skvrn. Je třeba zvolit přípravky s vysokým ochranným faktorem a obsahem širokospektrých filtrů, které mají zároveň příjemnou texturu.

Předejděte poškozování:
Není to vždy jednoduché, ale je důležité nezhoršovat stav nevhodným poškozováním pleti. Proto buďte obezřetní při svědění nebo máte-li tzv. "tiky". Kdykoliv se nehty pleti jen přiblíží, vzniká nebezpečí přivodit si trvalé poškození.

Pozor na jizvy!

Kdykoliv je třeba při poranění zašít ránu nebo odstranit nějakou kožní lézi, je důležité, aby ošetření probíhalo v souladu se všemi pravidly dermatologické chirurgie. A to proto, aby často nevyhnutelná jizva byla co nejdiskrétnější. I při dodržení všech opatření se nemusí vždy podařit účinně předejít vzniku nedokonalostí pleti.
V těchto případech jsou techniky korektivního líčení vhodným řešením.

Přípravky dermokosmetické péče o pleť:

 
Přípravky "s vynikající snášenlivostí": používání přípravků osobní hygieny a péče o pleť umožňuje minimalizovat podráždění, které se může objevit v případech nesnášenlivosti nebo alergii na některou ze složek obsažených v běžných kosmetických výrobcích.
Medicinský make-up: korektivní líčení je důležitou součástí léčebných postupů dermatologů. Správně používané techniky dermatologického korektivního líčení umožňují dosáhnout skutečně překvapivých výsledků, a to jak při řešení přechodné situace (stav po chirurgickém výkonu) nebo u přetrvávajících projevů nedokonalostí pleti.

Medicinského líčení se využívá:
u kožních onemocnění, jako jsou angiomy, vitiligo, dermatitidy, lupénka, rozacea, akné a jizvy po akné, seborhoická dermatitida, melazma
po povrchových dermatologických výkonech, zejména po ošetření laserem, po dermabrazi, injekčních výplních nebo chemickém peelingu
po chirurgickém ošetření, např. liftingu, blefaroplastice, rhinoplasice

Základní pravidla při korekci nedokonalostí pleti:


2 doplňující se barvy chromatické stupnice neutralizují barevné nedokonalosti pleti.
Zelená neutralizuje červenou (rosacea, jizvy, angiomy.).
Žlutá neutralizuje fialovou (kruhy pod očima, modřiny, varixy)
Hnědá neutralizuje bílou

Světlé odstíny zvýrazňují, tmavé prohlubují. Právě využitím těchto kontrastů můžeme remodelovat tvar obličeje, zakrýt jizvy, otlaky a zamaskovat barevné rozdíly.
Bílá jemně sjednocuje a přitahuje světlo.

5 kroků pro přirozené líčení :
1 - Pečlivě očistíme pleť.
2 - Aplikujeme podkladový krém odpovídající typu a citlivosti pleti.
3 - Překryjeme projevy nedokonalosti pleti pomocí barevných korektorů (zeleného nebo žlutého podle barvy kožního projevu).
4 - Sjednotíme barvu pleti fluidním nebo kompaktním make-upem.
5 - Zafixujeme mozaikovým pudrem.
 

Questions

Carnets experts

Poslat e-mailem

Vyhledávání

Přihlašte se prosím

Pro uložení informace musíte být přihlášení do vašeho účtu Avène.


Přihlásit se nebo založit účet

You can't post more than one comment on a product

Ohodnotit

* Povinná pole

Můj účet

-Den
-Měsíc
-Rok

Značky skupiny Pierre Fabre:

*Povinná pole

Děkujeme vám za hodnocení!

Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude publikován.