Odborníci

Dehydratovaná pleť

Dehydratovaná pleť

Dehydratace postihuje všechny typy pleti. Obnovením hydratace lze pleti navrátit její ochrannou funkci a ztracený komfort.

Určité faktory mohou způsobit nebo umocňovat přehnanou citlivost pleti. Ta potom výrazně reaguje právě v okamžiku, kdy byste si to nejméně přáli...

The brand Eau thermale Avène

Dehydratovaná pleť

Celé lidské tělo tvoří z 60% voda. Není tomu tak v případě epidermis, jejíž povrchová vrstva hraje roli bariéry mezi vnitřním velmi vlhkým prostředím a vnějším prostředím, tvořeným suchým vzduchem. Epidermis obsahuje 20 až 30% vody, její povrchová vrstva – stratum corneum – 10 až 20%. Tato rohovová vrstva má zvláštní strukturu, často přirovnávanou ke zdi postavené z cihel (korneocytů), které spojuje cement (obsahuje mezibuněčné lipidy). Rohová vrstva zabraňuje vypařování vody z lidského těla.

Dehydratovaná pleť
Ať už je Vaše pleť přirozeně suchá, smíšená, normální nebo mastná, může být dehydratovaná, a to v důsledku působení vnějších vlivů.
Vytváří bariéru mezi organismem a vnějším prostředím, je v první linii v kontaktu s vnějšími vlivy, a to jak fyzikálními (náraz, změny teploty, vítr,...), tak chemickými (aktivní tenzidy, látky způsobující podráždění...).
Dehydratovaná pleť je zašedlá, bez jasu, drsná až hrubá na dotek, mírně se olupuje, někdy jsou patrné strije, až praskliny.


Typy pleti
Některá pleť je přirozeně lépe hydratovaná nebo méně vysušená než jiná. Suchá pleť (v případě prosté xerózy, xerózy doprovázející atopickou dermatitidu nebo ichtyózy) obsahuje mnohem méně vody, než normální pleť. Tuto suchost způsobují anomálie v metabolismu lipidů (ceramidy), proteinů (proteáza, filagrin) nebo poruchy epidermální diferenciace.

 
Stadia suché kůže :

Prosté xerózy jsou nejčastější. K jejich zlepšení dochází používáním zvláčňujících přípravků.
Senilní xeróza je patrnější na končetinách.
Zimní xeróza je zhoršení prosté xerózy působením chladu a větru.
Indukovaná xeróza znamená, že je kůže vysušená jako důsledek používání hygienických přípravků obsahujících příliš agresivní aktivní tenzidy (mýdla) a z důvodu vedlejších účinků medikamentózní léčby (retinoidy, ovocné kyseliny), které kůži vysušují a dráždí.

Patologická stádia suché kůže:

Atopická xeróza: atopickou dermatitidu u dětí doprovází zhoršený stav suché kůže. Souvisí to s odchylkami ve struktuře kůže na úrovni epidermis. Takové stádium suché kůže je odpovědné za průnik alergenů do kůže a za ztrátu vody z epidermis.
Některé vážné nedostatky ve výživě mohou vyvolat nebo zhoršit projevy suché kůže.
Některá všeobecná onemocnění mohou být doprovázena projevy suché kůže.
Ichtyóza je porucha rohovatění kůže. Jedná se o vzácné geneticky podmíněné nebo získané onemocnění kůže s různým stupněm závažnosti.

 

Questions

Carnets experts

Poslat e-mailem

Vyhledávání

Přihlašte se prosím

Pro uložení informace musíte být přihlášení do vašeho účtu Avène.


Přihlásit se nebo založit účet

You can't post more than one comment on a product

Ohodnotit

* Povinná pole

Můj účet

-Den
-Měsíc
-Rok

Značky skupiny Pierre Fabre:

*Povinná pole

Děkujeme vám za hodnocení!

Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude publikován.