Odborníci

Akné

Akné

Akné je kožní onemocnění postihující 90% dospívajících. Podle závažnosti onemocnění a stanovené medikamentózní léčby je třeba zvolit vhodné dermokosmetické přípravky hygieny a péče.

Určité faktory mohou způsobit nebo umocňovat přehnanou citlivost pleti. Ta potom výrazně reaguje právě v okamžiku, kdy byste si to nejméně přáli...

The brand Eau thermale Avène

Akné

Mastná, lesknoucí se pleť, výskyt černých teček na tvářích a na nose.
Počínající akné značí začátek puberty; jedná se o přehnanou reakci mazových žláz na hormony, které v období dospívání zaplavují organismus. Mazové žlázy produkují nadbytečné množství mazu a dochází k jejich ucpávání a rozvoji akné.
Podobné starosti má mnoho mladých dívek (83%) i chlapců (95%).

Vývoj onemocnění je nepředvídatelný, někdy končí relativně rychlým uzdravením, téměř spontánním, jindy naopak trvá dlouho. Proto je důležité zvolit vhodnou odpovídající léčbu a doplňkovou péči.

Formy akné:
 
  • Hyperseborea: počáteční stadium všech forem akné. Tvoří se nadměrné množství kožního mazu, pleť se leskne a objevují se malé pupínky.
  • Retenční forma: kožní maz se hromadí v mazových žlázách a je příčinou tvorby otevřených komedonů (černých teček) nebo uzavřených komedonů (bílých teček).
  • Zánětlivá forma akné: bakterie (Propionibacterium acnes) se množí, vytvoří se červené pupínky a následně dochází k prasknutí mazové žlázy na úrovni dermis (škáry), takto začíná zánět a z červeného pupínku (papuly) vznikají hnisavé pustuly.
  • Akné nodulocystické: dochází k dilataci (zbytnění) a zánětu mazových žláz, které tvoří velké hnisavé noduly (uzly)..
Doporuční lékaře:
Léky: každá forma akné vyžaduje specifickou léčbu.
Lehké formy akné: vyžadují léčbu tzv. komedolytiky (podporující vymizení černých a bílých teček) nebo místními antibiotiky, která působí protizánětlivě.
Střední formy akné: pokud lokální léčba nestačí, kombinuje se se systémovými antibiotiky. Je nutné se vyhýbat slunečnímu záření (riziko fotosenzibilizace) nebo pleť chránit před sluncem pomocí fotoprotektivních přípravků. Poraďte se s lékařem.
Závažné formy akné: často je nevyhnutelná cílená perorální antiaknózní léčba, kterou předepíše kožní lékař. Během této léčby je třeba dodržovat přísná režimová opatření.


Přípravky dermokosmetické péče: kožní lékař nebo lékárník Vám doporučí přípravky hygieny a péče, které odpovídají potřebám Vaší pleti.
Upřednostňovány jsou tyto vlastnosti přípravků péče a hygieny:
jemné a šetrné k pleti
hydratační a zvláčňující, které kompenzují suchost pleti vzniklé v důsledku předepsané léčby
nekomedogenní, aby nedocházelo ke vzniku dalších černých teček
 

Questions

Carnets experts

Poslat e-mailem

Vyhledávání

Přihlašte se prosím

Pro uložení informace musíte být přihlášení do vašeho účtu Avène.


Přihlásit se nebo založit účet

You can't post more than one comment on a product

Ohodnotit

* Povinná pole

Můj účet

-Den
-Měsíc
-Rok

Značky skupiny Pierre Fabre:

*Povinná pole

Děkujeme vám za hodnocení!

Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude publikován.