Skrýt Vyhledat produktovou řadu / potřebu
A-Oxitive

Řada A-Oxitive

Řada A-Oxitive je účinná prevence proti prvním vráskám určená všem ženám od 25 let. Tento chrono- aktivní rituál byl vyvinutý v souladu s přirozenými biorytmy pleti. Zatímco ve dne potřebuje pleť chránit před volnými radikály a nečistotami z ovzduší, v noci dochází k její přirozené regeneraci. 

Názor odborníka

Otázky / Odpovědi
 • Existují dvě kategorie: :
  1 - Retinoidy, derivány vitamínu A
  • Některé retinoidy jsou lokálně používanými léky, které musí předepsat lékař.
  • Jiné retinoidy, např. retinaldehyd, mají status dermokosmetického přípravku a lze je koupit bez lékařského předpisu. Retinaldehyd se dle potřeb kůže fyziologicky mění v aktivní vitamin A a působí v hlubších vrstvách, kde podporuje buněčný metabolismus, a na povrchu, kde zlepšuje jas pleti.
  2 - Kyselina hyaluronová
  Kyselina hyaluronová, jedna z hlavních složek kůže, je syntetizovaná buňkami epidermis (keratinocyty) a dermis (fibroblasty). Vylučování kyseliny hyaluronové se s věkem snižuje. Kyselina hyaluronová přitom hraje zásadní roli při zajišťování pružnosti a hydratace pleti.
  Nedostatek kyseliny hyaluronové lze dnes nahradit dermokosmetickými přípravky.

 • Hlavními technikami jsou:
  - peelingy různé hloubky - laserové dermabraze
  - ošetření několika typy laserových nebo jiných světel
  - injekční výplně vrásek: kolagen nebo kyselina hyaluronová
  - injekce botulotoxinu pro korekci hlubokých vrásek svalového původu
  - estetická chirurgie: v některých případech je lifting obličeje nebo krku či operace očních víček (blefaroplastika) na místě. Výběr konktrétní techniky závisí na individuálním stavu pleti. Každá pleť stárne jinak a její potřeby se tak mohou lišit.

 • Menopauza znamená snížení sekrece pohlavních hormonů, včetně estrogenů, které mají vliv na napětí a tloušťku pleti. Menopauza je proto jedním z faktorů ovlivňujících stárnutí pleti.

 • Je prokázáno, že v kůži kuřáků se dějí změny, které přispívají k rychlejšímu stárnutí: objevují se vrásky, pleť žloutne.

 • Mnohé doplňky stravy s obsahem vitaminů, aminokyselin nebo stopových prvků zpomalují stárnutí pleti díky svému antioxidačnímu účinku.

 • Ano, skutečně není možné mít stejnou kůži ve 20 a v 60 letech.
  Všechna zmíněná opatření umožňují zmírnit následky jejího stárnutí. Zejména lze ovlivnit ty, které jsou způsobeny slunečním zářením.

 • Když pleť stárne, ztrácí svou strukturu. Proto se snáze dehydratuje, je oslabená a méně odolná vůči vlivům vnějšího prostředí (klima, znečištěné ovzduší, nevhodná hygiena…). Je tedy na místě pleť pravidelně hydratovat pomocí vhodných dermokosmetických přípravků, které podporují obnovu chybějící ochranné hydrolipidické vrstvy.

Všechny textury
Poslat e-mailem

Vyhledávání

Přihlašte se prosím

Pro uložení informace musíte být přihlášení do vašeho účtu Avène.


Přihlásit se nebo založit účet

You can't post more than one comment on a product

Ohodnotit

* Povinná pole

Můj účet

-Den
-Měsíc
-Rok

Značky skupiny Pierre Fabre:

*Povinná pole

Děkujeme vám za hodnocení!

Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude publikován.