31/07/2015 - Zlatá pravidla

SOS Tropické teploty

Velmi vysoké teploty a parné letní počasí představují pro lidský organismus vysokou zátěž. Zvyšuje se riziko dehydratace, úpalu, úžehu či spálení pokožky, a proto bychom měli věnovat zvýšenou pozornost těmto příznakům:
Bolesti hlavy, ospalost, závrať, pocity intenzivní únavy, horečka, velmi suchá kůže a sliznice, svalové křeče (paže, nohy, oblast břicha…)
Naše tělo dokáže přirozeně na extrémní podmínky reagovat, k regulaci tělesné teploty a ochlazení organismu slouží mechanismus pocení, tedy vypařování vody z kůže. Zejména v případě malých dětí, které se potí přehnaně a voda se tak z jejich těla odpařuje příliš rychle, anebo starších osob, které se naopak potí nedostatečně, jsou ale vysoké teploty velmi nebezpečné. Pozor bychom si však měli dávat všichni, ať už spadáme do jakékoliv věkové kategorie, především pokud je náš organismus oslaben nemocí nebo při intenzivní fyzické či sportovní aktivitě.


ZÁSADY, KTERÉ BYCHOM MĚLI V HORKU DODRŽOVAT:

- Nevystavovat se přímému slunečnímu záření a horku
- Vyhledávat stín, klimatizované prostory
- Osvěžovat se
- Dostatečně pít a hydratovat organismus
- Být opatrní v případě užívání léků


TIP NA OKAMŽITÉ OSVĚŽENÍ: TERMÁLNÍ VODA AVÈNE

Termální voda Avène ve spreji zklidňuje, hydratuje a osvěžuje. Měla by být vaším nepostradatelným společníkem ve dnech, kdy počasí atakuje tropické teploty, na pláži, po sportu, i ve městě v parnu. Termální vodu je možné aplikovat podle potřeby několikrát za den, ideální je nechat jemnou mlhu vstřebat do pokožky a nijak ji neosušovat. Osvěžení přichází okamžitě po aplikaci. Pokud je potřeba, můžete Termální vodu aplikovat stejným způsobem na oblečení i ložní prádlo. Pro ještě intenzivnější osvěžení dejte flakon Termální vody před použitím vychladit do lednice.

Poslat e-mailem
  • Individuální dermokosmetické poradenství
  • Speciální nabídky & soutěže
  • Recenze Vašich oblíbených produktů

Každá pleť má svě specifické potřeby,
objevte svůj rituál péče s Eau Thermale Avène.

Spustit diagnostiku
  • Doporučení produktů pro Váš typ pleti
  • Přístup k Vašim oblíbeným produktům a recenzím
  • Uložte si své nákupy, abychom Vás mohli odměnit za Vaši loajalitu
Zaregistrujte se nyní

Vyhledávání

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account