• 1/1
04/07/2014 - Novinky

Reakce značky Avène na výsledky testování opalovacích přípravků časopisem dTest

Oficiální vyjádření značky Avène

Vážení zákazníci,

dovolte nám oficiálně reagovat na nedávné výsledky testu dětských opalovacích přípravků zveřejněné časopisem dTest. Vzhledem ke klamavému charakteru uvedených informací došlo k poškození dobrého jména značky Eau Thermale Avène. Aby nebyla zpochybněna naše dlouholetá neotřesitelná vědecká expertiza a silná pozice na světovém trhu, přikládáme vyjádření nejvyššího vedení Dermalotogických laboratoří Avène.


Bezpečnost spotřebitelů je prioritou Dermatologických laboratoří Avène. Zavázali jsme se, že budeme na trh uvádět pouze výrobky, jejichž bezpečnost a účinnost byla jednoznačně prokázána. Všechny naše produkty a jejich složení podléhají přísné regulaci, a proto musí před uvedením na trh splňovat velmi důsledné vyhodnocení bezpečnosti a účinnosti.
Kategoricky odmítáme nedávné informace zveřejněné v časopise dTest o jednom z přípravků značky Eau Thermale Avène (Minerální mléko SPF 50+), protože závěry zde uvedené jsou zcela mylné:

- Voděodolnost tohoto přípravku jsme testovali v souladu s podmínkami popsanými v doporučení Colipa (European Cosmetic Toiletry and Perfumerie Association).

- Co se týká poměru SPF/UVA, můžeme potvrdit, že náš produkt tento poměr splňuje a je tedy oprávněný používat logo UVA na balení. Metoda použitá časopisem dTest k ohodnocení UVA je metoda in vitro ISO 24443:2012 (E) – (in vitro=„ve skle“: metoda prováděná v umělých podmínkách v laboratorním skle). Tato metoda není vhodná pro hodnocení přípravků s velmi vysokou ochranou s anorganickými filtry. Organické filtry (chemické sloučeniny, látky absorbující sluneční záření) a anorganické filtry (minerální filtry, látky odrážející sluneční záření) nemají stejné chemické složení a nemají stejné fyzikální vlastnosti. Pro posouzení účinnosti minerálních filtrů SPF 50+ jsme použili metodu in vivo JCIA 1995 (E) – (in vivo=„v živém“: metoda prováděná na lidském kožním explantátu), což je plně v souladu se současným doporučením Evropské komise pro přípravky sluneční ochrany.

Oba testy (UVA a odolnost proti vodě) byly provedeny nezávislými laboratořemi v souladu s platnými evropskými požadavky a oba prokázaly bezpečnost a účinnost tohoto přípravku.

Výsledky testu uveřejněné v časopise dTest jsou pro spotřebitele zavádějící, protože jejich analýza našeho výrobku není objektivní. Tato analýza způsobuje matení spotřebitele, který by si tak mohl osvojit nesprávné návyky sluneční ochrany.


Victor GEORGESCU                                                                                      Alain DENIS
International Medical Director                                                             R&D Head Manager
 

Vaše komentáře
Poslat e-mailem
  • Individuální dermokosmetické poradenství
  • Speciální nabídky & soutěže
  • Recenze Vašich oblíbených produktů

Každá pleť má svě specifické potřeby,
objevte svůj rituál péče s Eau Thermale Avène.

Spustit diagnostiku
  • Doporučení produktů pro Váš typ pleti
  • Přístup k Vašim oblíbeným produktům a recenzím
  • Uložte si své nákupy, abychom Vás mohli odměnit za Vaši loajalitu
Vytvořit účet
Ohodnotit body 1 až 5
Reakce značky Avène na výsledky testování opalovacích přípravků časopisem dTest
Potvrdit

Vyhledávání

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account